Yoğurtlu Mısır unu Peeling Maskesi Tarifi

Bazen öyle ciltler görürüz ki pürüzsüz ve pırıl pırıl.hatta o ciltlere sahip olanların ne kadar şanslı oldukları bile geçer aklımızdan.oysa ki gözenekleri temiz ve sıkı bir cilde sahip olmak hiç de o zor değil !

Aslında buradaki en önemli nokta cildin ölü ve kirli hücrelerinden arındırılması.işte biz bu arındırma işlemine kısaca peeling adını veriyoruz.bizler de normal şartlar altında ayda bir defa bu işlemi uygulamamız gerekiyor.çünkü yaklaşık 25 günde bir ciltteki ölü deri belirginleşiyor ve bunun temizlenmesi lazım geliyor.

Bu peling işlemini ister kozmetik ürünlerle gerçekleştirebilirsiniz isterseniz de doğalı seçerek evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz.eğer kozmetik seçerseniz bir cilt uzmanına görünmenizi tavsiye ediyorum.evde uygulamaya gelince…bu işlem oldukça pratik ve faydalı.

Yarım fincan yulaf unu ile yarım fincan dövülmüş badem karışımını cildinize masaj yaparak uygulamanız da aynı etkiyi sağlıyor. Yulaf unundaki zengin protein, lif, vitamin,kalsiyum, fosfor, demir ve potasyum gibi mineraller ile oleik asit cildi yatıştırıyor ve ciltteki yangısal süreçleri baskılayarak cildi rahatlatıyor.

yine 1 kaşık süzme yoğurda 1 kaşık mısır unu ekleyerek bunu karıştırıp yüzünüze maske olarak peeling yaparak arındırmanız da oldukça faydalı olacaktır.