Yürümek iyi hissettiriyor

mutluluk nedirHer gün en azından yarım saat yürümek bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Canınız sıkıldığında yemek yemek yerine açık havaya çıkın ve yürüyün. Malum bahar ayındayız. İnce ve açık kıyafetler giyme zamanımız yakın. Özellikle fazla kilosu olanlar için yürümek ayrıca önemli. Kilo sorununuz ile daha çok yiyerek başa çıkamazsınız.

Ben de kilo vermeye çalışıyorum. Ve bunun için her gün yürüyorum. Hem kilo kontrolü, hem kilo vermek hem de stresten uzaklaşmak için en güzel araç yürümek. Canınız sıkıldığında bu güzel havanın değerini bilin ve çıkın. Buzdolabı kilo sorununu çözmüyor, aksine sorunlarımıza yeni sorunlar ekliyor. Zaten şişmanım, inceldiği yerden kopsun demek çok büyük hata.

Zayıflamak için acele ediyoruz. Bir diyete başlıyoruz mesela. Hemen ilk hafta zayıflayacağımızı zannediyoruz. Sık sık tartılıp kilo vermediğimizi gördükçe pes ediyor, bu diyet bana faydalı olmadı deyip yemek yemeye sarılıyoruz.

Oysa zayıflamak da tıpkı kilo almak gibi zamana yayılan bir durumdur. Ne kadar yavaş kilo verirseniz, verdiğiniz kilolar o kadar kalıcı olur. Yürümek de zayıflamayı desteklemektedir. En az 45 dakika boyunca duraksamadan yürümek diyete inanılmaz faydalı.

Tavsiyem hemen şimdi çıkın ve yürüyün. Mesela ben az sonra yürüyüşe çıkacağım. Size de tavsiye ederim.. Ve ayrıca; bol bol su için. Günde 3 litre su içmeden rahat edemiyorum. Su sağlıktır, güzelliktir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir