Ayda 1 Beden İncelmek İçin Ne Yapalım?

Yaz aylarındayız. Bu aylar artık kilo vermek için geç görünse de aslında hiçbir şey için geç değil. 1 ayda bile 1 beden kadar incelebilirsiniz. Ayda bir beden incelmek için beslenme alışkanlıklarımızı değiştirmeliyiz. Bu zor değil. Hemen korkmayın sevgili hanımlar.

Ayda 1 beden incelmek için yapmanız gereken çok basit. Vereceğimiz tavsiyeler ışığında sizler de 1 ay içinde 1 beden kadar incelebilirsiniz. Bu sayede giyisilerinizin içinde çok daha fit ve zarif görünebilirsiniz. Ayda bir beden incelmek için ilk şart her sabah düzenli kahvaltı yapmak.

Güne kahvaltı ile başlayın. Yağ yakımını hızlandırmak için; metabolizmanın en iyi çalıştığı sabah saatlerinde kahvaltı yapmanız şart! Her sabah; az yağlı peynir, domates, salatalık, maydanoz ve nane gibi bol yeşillik ile 1-2 dilim kepekli ekmekten oluşan kahvaltıyı ihmal etmeyin.

Beyninizdeki doyma merkezinin uyarılması için; yemeğe başladıktan sonra 20 dakikalık bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bunun aksine hızlı yemek yediğinizde; beyninizdeki tokluk merkezi uyarılmadığı için, mideniz dolmasına rağmen, açlık hissiniz devam ediyor. Yemeklerinizi 20 dakikadan daha uzun sürede yemeye çalışın!

Yapılan araştırmalara göre; kalsiyum, kemik sağlığı dışında, vücutta yağ kaybını da hızlandıran bir etkiye sahip! Bu nedenle sağlıklı kilo kaybetmek için; öğle ve akşam yemeklerinde, en az bir su bardağı yoğurt yemeye çalışın!

Posalı besinler; hem tokluk hissi sağlıyor, hem de kabızlığı önlüyor. Ayrıca kan şekerinin yükselme hızını düşürüyor ve insülin ihtiyacını azaltıyor. Böylece vücutta yağlanmanın oluşmasını engelliyor ve yağ yakımını hızlandırıyor. Sofranızdan; posaca zengin olan kuru baklagilleri, meyveleri, sebzeleri, kepekli ekmeği ve bulguru eksik etmeyin.

Tarçın, yeterli insülin salınmayan kişilerde, insülinin salınımı artırıyor. Eğer yeşil çay sevmiyorsanız; bir ya da iki tane çubuk tarçını, 15 dakika boyunca kaynamış suda beklettikten sonra, günde 3-4 bardak için…

ŞEKERSİZ YEŞİL ÇAY YAĞ YAKIMINI HIZLANDIRIR
Yeşil çayın içindeki kateşinlerin, kilo verme üzerinde olumlu etkileri var. Bu nedenle günde 2-4 fincan şekersiz yeşil çay tüketin!

8 SAATTEN DAHA AZ UYUMAMAYA ÇALIŞIN!
Vücudumuzda; iştah mekanizması üzerinde etkili olan ‘leptin’ ve ‘ghrelin’ adlı iki hormon var. Leptin iştahı azaltmak için salınırken, ghrelin de mide boş olduğunda açlık hissini tetikliyor. Eğer az uyursanız; leptin düşüyor, ghrelin yükseliyor. Bu nedenle en az 8 saat uyumalısınız.

EN AZ 2 LİTRE SU TÜKETMEK ÇOK ÖNEMLİ
Günde 2-2.5 litre su için! Su besinlerin; sindirim, emilim ve hücrelere taşınmasında görevli… Doygunluk hissinin oluşmasına da yardımcı…

HAFTADA 3 GÜN SPOR

HER GÜN YÜRÜYÜN: Her gün, düzenli olarak en az 30 dakika tempolu bir şekilde yürüyün, bisiklete binin veya yüzün! Eğer fırsat bulamıyorsanız; haftanın en az 3-4 günü, birer saatlik egzersiz yapmaya çalışın! Spordan sonra, vücudunuzda oluşan su kaybını önlemek için, bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin.

EGZERSİZ YAPIN: Vücudunuzda yağların toplandığı bölgelere yönelik egzersizler yapın. Bu egzersizleri; haftanın en az 3 günü, düzenli olarak uygulamayı alışkanlık haline getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir