9’Lu Zayıflama Çayı Zayıflatır Mı?

Şimdilerde bu moda biliyorsunuz. Adına diyet çayı da deniyor dokuzlu çay da. İçince dokuz bitki var. Bu 9 çayın ayrı ayrı tesiri var. Kimisi ödem döktürücü, kimisi metabolizmayı hızlandırıcı, kimi iştah kesici kimi de terletici. Böylece ortaya zayıflama çayı çıkıyor. Ve bu çayın iştah kesip kabızlığı gidererek çift etkili olarak zayıflattığı ifade ediyor.

Yapmanız gereken; her yemekten önce bu çaydan bir kupa içmekmiş. Böylece ciddi oranda iştahınız kapanıyormuş. Tabi ki haliyle daha az yemek yiyorsunuz. Az yiyince de kilo veriyorsunuz. Ben denemedim. Ama ben de yaklaşık 10 ay içinde 33 kilo verdim. Ne çay içtim ne bişi. Sadece yediğimden daha az yedim. Az yemek yedim diyelim. Ekmek de yemedim bu arada.

Dukan diyeti de yaptım bi süre. Dukan diyeti zayıflatıyor. Ciddi bir biçimde kilo vermenizi sağlıyor. Böyle bitki çaylarının falan zayıflattığına inanmıyorum ben. Neden derseniz; insan bitki çayı ile ancak ödem atar bir de kabızlığını yok eder. Tamam bitki çayları diyeti destekler ama ciddi bir diyet olmadan da kolay kolay kilo verilemez görüşündeyim.

Ki bunu 33 kilo vermiş tecrübeli bir ağızdan söylüyorum. Bana göre söyleyene değil uygulayana kulak verin sevgili hanımlar. Size tavsiyem eğer sağlığınız uygunsa dukan diyeti deneyin. Pahalı bir diyet. Bütçeniz de uygun olmalı. Ee ne de olsa bol proteinli bir diyet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir