Aç Kalmadan Zayıflamak

Kilo vermenin ilk kuralı diyete girmemektir. Beyninizi ben diyetteyim diyerek kasmayın. İnsan diyet psikolojisi ile hiç doymayacağını, hep aç ve her şeyden mahrum kalacağını sanıyor.

Benim tavsiyem şu gün ne yiyorsanız, bu saatten sonra yarısını tüketin. Yediğiniz yemeği yarı porsiyon yiyin. 5 dilim ekmekse 2 dilime düşürün. Kola yerine light kola, yağlı süt yerine yağsız süt, krema yerine kremasız kahve vb. Bu tür ufak rötuşlar inanılmaz sonuçlar doğuruyor.

İrade sorunu olan arkadaşlar sorun ile bu şekilde başa çıkabilir. Örneğin hamburger yediniz. Yiyin. Madem iradenize hakim olamadınız. Öğlen hamburger yiyin. Akşam salata+çorba ile bitirin ve 20:00 sonrası hiçbir şey yemeden devam edip uykuya o şekilde dalın. En az hasarla kurtulmuş olursunuz.

Denge önemli.

Pek çok diyet listesi çok katı. Kesinlikle yasak diye bir şey yok. İnsan hayatı boyunca uygulayacağı bir beslenme planı uygulamalı. Siz hayatınız boyunca pizza yemeden duramazsınız ancak haftada 1 gün pizza, 1 gün tamamen protein, 1 gün tatşı yerseniz zamanla bu beslenme alışkanlığı üzerinize yapışır ve hem gözünüz hem karnınız doyar.

Sevdiğiniz besinlerden hiç tüketmemek sizi yorar. Kilo verseniz bile nereyte kadar? Bir yerde pes edecek ve tekrar eski beslenmeye döneceksiniz.

Arkadaşın listesini uygulayan herkesin kilo vermesi normal. Bu liste yasaklarla dolu :) O yasak bu yasak derken bir noktada es eder insan. Her irade bir değil. Siz iyisi mi diyetisyene gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir