Akşam Yemek Yememek Zayıflatır Mı?

Zayıflamak için önce ne yediğimize ve ne zaman yediğimize bakmalıyız. Akşam yemek yemek belli bir saate kadar serbesttir ancak saat 20:00 sonrasında meyve dahil hiçbir şey yememeliyiz. Bunun nedeni, zayıflama hormonlarının salgılanmasına izin vermek ve daha hızlı kilo vermektir. Akşam geç saatlere kadar yemek yemek kesinlikle zayıflatmadığı gibi bir de kilo yapmaktadır.

Kilo vermek ve sağlığımızı kazanmak açısından özellikle akşam 19.00-20.00 saatlerinden sonra yatıncaya dek hiçbir şey yenmemesi ve şekerli içecek içilmemesi şarttır. Gün boyu olduğu gibi erken bir akşam yemeğinden sonra da su, ayran, şekersiz ve tatlandırıcısız olmak şartıyla limonlu çay, yeşil çay, tarçın ve
karanfil çayları içilebilir.

Neden akşam 19.00-20.00 saatlerinden sonra bir şeyler yememeliyiz?

Eğer kilo vermek ve aşırı yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak; akşam yemeğimizi en geç saat 19.00 ya da 20.00’de bitirmiş olmamız gerekir. Akşam televizyon seyrederken geç saatlere kadar bir şeyler yediğimiz zaman kilo veremediğimiz gibi, verdiğimiz kiloları da geri alırız.

Sağlığımız açısından oldukça önemli olan bu konuyu hepimizin çok iyi anlaması gerekiyor.

Bu nedenle konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklamak istiyorum:

Akşam saat sekizden sonra bir ara öğün yediğimizde ya da yemeklerimizin geç saatlere kadar devam etmesi sonucunda, doğal bir süreç olan leptin hormonunun salgılanmasını farkında olmadan engellemekteyiz! Leptin hormonu salgılanmadığı zaman kilo vermemizin mümkün olmadığını daha önce anlatmıştık.

Gece geç saatlerde en ufak bir şey dahi yersek, leptin hormonu salgılanmaz.

“Akşam Yemek Yememek Zayıflatır Mı?” için 3 yanıt

  1. bende bunu denedim artık 5ten en geç 6dan sonra bsey yemiyorum faydasını gördm insallah dewamı gelr

  2. Akşam yemek yemesem zayıflar mıyım? Akşam yemek yemeden uyumak zayıflatır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir