bitki çayları zayıflatır mı, bitki çaylarının yararları

yaz ayı yaklaşıyor hanımlar.hepmizi diyet telaşı saracak.tabi ki aklımıza ilk gelen de yine bitki çayları olacak.acaba gerçekten bitki çaylarının zayıflamaya etkisi var mı ? peki selülitlerimiz ne olacak ? selülitlere karşı nasıl savaşabiliriz ? selülitlere iyi gelen bitkiler var mıdır ? hem zayıflasak hem de selülitlerden kurtulsak güzel olmaz mı ?

selülitler için öncelikle önlem almak lazım.bu önlemlere değinelim:

Baldırın arka kısmında ya da vücudun diğer bölgelerinde meydana gelmesi muhtemel bölgeleri bir fırça yardımı ile nazikçe fırçalamak ya da masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve selülit riskini azaltır. Bu uygulama hergün 5 dakika yapılabilir.
Ø Unlu ve fazla tuzlu besinlerden az miktarda tüketmeye dikkat edin. Diyetlerinizde; şekerli ve yağlı besinlerden uzak, sebze ve meyvenin yoğunlukta olduğu programlara yer verin.

Ø Günde 20 dakika jimnastik yapmanız kan dolaşımınızı hızlandıracak ve cilt elastikiyetinizi koruyacaktır.

Ø Bol miktarda su içmek vücudunuzda dolaşan toksinlerin atılımını hızlandırır ve vücut hücrelerinin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Ø Meyve suyu, soda ya da bitkisel çayları, kafeinli içeceklere tercih edin.

Ø Aromaterapi’den hoşlanıyorsanız uzman kişilerden, size özel bitkisel yağ karışımları hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Hazırlanan bu yağları düzenli aralıklarda yapacağınız masajla uygulamanız selülit oluşumunu azaltacaktır.

Ø Vitamin C’nin selülit üzerindeki olumlu etkisi araştırmalarla kanıtlanmıştır. Günde mutlaka birkaç meyve yemeğe özen gösterin.

Ø Düzenli olarak yüzme, tempolu yürüme ve kasları çalıştıracak esneme hareketleri selülitin tedavisinde etkili olacaktır.

ama artık çok geç diyorsanız bitkilerden faydalanabilirsiniz.mesela funda yaprağı ve yeşil çay çok iyi su attırıcıdır.bol bol su içerek beraberinde selülitlerinizden de kurtulabilirsiniz.vicudunuzdaki fazla su beraberinde etkili bir spor eşliğinde selülitleriniz de götürebilir.funda yaprağını yeşilçayla karıştırarak çay demleyin.ve bunu her gün için.en fazla 4 fincan içmeye dikkat ederek tabi.en az 30 dk yürüyerek bunu destekleyin.farkı farkedeceğinizi düşünüyorum.hem selülitlerinizden kurtulacak hem de forma gireceksiniz.

kolay gelsin…