Evde nasıl zayıflarız?

diyet yapamıyorumYazlık zayıflama tüyoları. Burada verdiğimiz zayıflama ve form tutmaya dair bütün bilgiler tarafımızca tecrübe edilmiş ve kesinlikle sonuç alınmıştır. Uzunca süren ve son derece yorucu geçen bir diyet döneminin ardından elimizden geldiğince edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz. Umarım kilo vermek isteyen herkes bunu başarır.

Kilo vermenin en önemli kuralı kesinlikle buna inanmak. Zayıflamak inanmakla başlıyor. İlk adım kilo vereceğinize inanmak. Ben hep şişmandım, hiç zayıflayamam, ben kilo veremem, ne yaparsam yapayım zayıflayamadım, benim yapım kilolu, genimde kilolu olmak var, annem de şişman zaten…Uzar gider. Oysa siz inanın yeter. Ben zayıfladıysam eğer herkes zayıflar…

Şu bir gerçek ki kendimizi kandırıyoruz. Kilolu olmak için yaratıldığımıza öyle bir inanmışız ki. Hiç zayıflayamayacağımızı sanıyoruz. Oysa her şey elimizde…

Biz kilo verirken nelerden faydalandık?

Yağsız süt ve süt ürünleri: Tükettiğimiz sütün ve bütün süt ürünlerinin tamamen yağsız olmasını sağladık. Her zaman yağı tamamen alınmış süt ve süt ürünleri yani light ürünler kullandık. Peynir, yoğurt ve sütü her gün azar azar tüketmeye özen gösterdik.

Yumurta: Her gün kahvaltıda 1 ya da 2 yumurta tükettik. Yumurtayı istediğimiz şekilde tüketebiliriz. Yeter ki yağ kullanmayalım. Bu çok önemli. Kesinlikle yağsız.

Kırmızı et: Yağsız kırmızı et tükettik. Yağsız kıyma ile köfteler, yemekler yaptık. Doyasıya yedik.

Tavuk eti: Derisiz ve yağsız olmak şartı ile sık sık tavuk eti de yedik. Haşlama, yemek, ızgara..Pişirilme şekli zevkinize kalmış. Yemek yapma gücünüzü kullanın ve doyasıya yiyin.

Yeşil çay içtik: Her gün şekersiz 3 kupa yeşil çay içtik, içmeye de devam ediyoruz.

Yürüdük: Her gün 1 saat yürüdük. Yürümeye de devam ediyoruz.

Sonuç: 1 sene sürdü ama 38 kilo verdik.

Diyete devam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir