Göbek Yağları Nasıl Erir, Tabi ki Yoğurtla!

yoğurtGöbek eriten, karın yağlarını yakan, karın ve bel bölgenizde incelme sağlatan en önemli besin yoğurt. Yoğurt zayıflatır mı, diyebilirsiniz, evet yoğurt yemek kilo verdirir. Zayıflamak için her gün yoğurt yemelisiniz. Doğum sonrası kalan büyük göbeğiniz için de yoğurt oldukça faydalı olacak ve göbek yağlarınızı eritecek!

Yüzyıllardır lezzeti ile Türk mutfağının olmazsa olmazların yoğurdun, kilo vermekten diş sağlığına kadar pek çok faydası bulunuyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya, yoğurdun uygun bir diyetle beraber özellikle karın bölgesindeki yağları erittiğine dikkat çekiyor ve yoğurtla ilgili şu bilgileri veriyor:

Kadınlar günde yarım kilo yoğurt yesin
“Yüksek kalsiyum kaynağı olan yoğurt, içeriğindeki konjuge linoetik asit (CLA), nedeniyle karın yağlarını eritir. Yapılan araştırmalara göre bir sene boyunca, diyetinde her gün yoğurt tüketen kişiler, tüketmeyenlere göre yüzde 22 daha fazla kilo veriyor. Her gün düzenli olarak yoğurt tüketilmesi daha hızlı yağ yakımını sağlar.

Yoğurt barğısak kanseri riskini azaltır
Suyundaki B2 vitamini nedeniyle ağız yaralarına iyi gelen yoğurt, karın yağlarını azaltıcı etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini kuvvetlendirirken, bağırsak kanseri riskini de azaltır.

Tatlıyı fazla kaçırınca yoğurt yiyin
Şekerin vücuda verdiği etkiyi nötralize eden yoğurt, yüksek şekerin ani insülin salgılatma özelliğini azaltırken iştahı keser, daha uzun süre tok kalmayı sağlar.

Günde 3 bardak tüketildiğinde vücudun tüm kalsiyum ihtiyacını sağlayan yoğurt, kan yağlarını azaltır, kötü kolestrolü düşürür, iyi kolestrolü artırır. Kalp ve damar sağlığına iyi gelir.

Cilde parlaklık katan yoğurt, aynı zamanda ağız sağlığı dostudur. Günde 2 kez sadece 90 gr. yoğurt tüketmek plak oluşma riskini azaltır, kötü nefes kokusunu engeller.

Evde yoğurt nasıl yapılır?
Etin olmadığı öğünlerde, mutlaka yeralması gereken yoğurt, her bütçeye uygun kuvvetli bir protein kaynağıdır. Tercih edilirse, günlük sütten evde de yapabilecek yoğurt, 1 lt süte 3 kaşık maya eklendikten sonra ılık bir ortamda 4-5 saat beklenerek elde edilir.

Tok tutan yoğurtlu salata tarifi
1 göğüs eti iyice ditildikten sonra, karabiberle iyice ovulur. Yarım bağ maydanoz ve yarım bağ dereotu ince ince doğrandıktan sonra, tavuk eti ve sarımsaklı yoğurt ile karıştırılır. Üzeri kırmızı biberle süslenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir