Haydi Zayıflıyoruz

Kilo vermeye karar verdiyseniz eğer işe koyulsanız iyi olur. Ha bugün ha yarın diyerek zayıflanmaz. Zayıflamak istiyorsanız, kilo verdirecek her türlü aktivite ve harekete hazır olmalısınız. Zayıflamak için illa ki sıkı diyetler yapmanız gerekmiyor. Hayat tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sonrasında farkında bile olmadan zamanla zayıfladığınızı fark edeceksiniz.

Şok diyetler çok zararlı!

Tartıda kilo vermenize rağmen yüzünüz kollarınız inceliyor ve yağ deposu olan karın -kalça bölgesi incelmiyorsa yağ kaybetmiyor ve zayıflamıyorsunuzdur.

Kilo verme esnasında metabolik artıkların uzaklaştırılması için yeterli miktarda su alınması şarttır. Sıvı tüketimin günlük ortalama 1,5-2 lt olması gereklidir.

Vücudunuz kilo almanızı sağlamak için diyetteyken en ufak kaçamaklarınızda bile hemen yağ olarak depolama eğilimi gösterecektir. Fakat, olmanız gereken kiloya geldiğinizde ve o kiloda 6-7 ay kaldıktan ve metabolizmanız diyet psikolojisinden çıktıktan sonra bu tür küçük kaçamaklar sonucunda kilo almadığınızı göreceksiniz.

Moda olan her diyet zayıflatmıyor! Şok diyetler kendinizi yorgun ve sinirli hissetmenize yol açabilir. Sağlıklı bir beslenme planına uyarak düzenli egzersiz yapmak, iyi hissetmenin ve görünmenin en iyi yolu.

Uykunuzu almaya çalışın. Her gece yedi saat uyumak, ruh halinizin iyileşmesine, konsantrasyonunuzun artmasına, düzenli beslenmenize, dolayısıyla kilonuzu kontrol etmenize yardım eder.

Sıcak su içmek zayıflatır mı?
Sıcak ve soğuk suyun tek farkı mideden boşalma hızlarının faklı oluşudur. Sıcak su mideden daha geç boşaldığı için tokluk hissi oluşturabilir. Ülkemizde su tüketiminin bu kadar yetersiz olduğu göz önünde bulundurulursa, “Hangi ısıda olursa olsun, yeter ki bol miktarda su tüketin” önerisinde bulunmak daha doğru olacaktır.

Spor aç karnına mı yapılmalı?
Spor ne aç karnına, ne de çok ağır yemekler sonrasında yapılmamalıdır. Aç karınla yapılan fiziksel aktivite kişinin kan şekerini çok fazla düşürürken, hemen yemek ardından yapılan aktivite de kalbe yük getirecektir. Bu nedenle sporun hafif bir kahvaltıdan, herhangi bir ara öğünden sonra ya da ana öğünden yaklaşık 1 saat sonra yapılması doğru olacaktır.

“Haydi Zayıflıyoruz” için 2 yanıt

  1. Ben her gün 4 litre su içiyorum. Su içince her zaman kendimi rahat hissediyorum. Su zayıflatıyor. Su için zayıflatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir