Kadın dergisi elele açıkladı :doyuncaya kadar ye !

kadınca dergisi haberiKadınca dergi olan elele dergisine göz atıyordum.Orada bir haber dikkatimi çekti ve sizlerle paylaşmak istedim.Yeni bir diyet trendi varmış artık.

Bu diyette amaç doyuncaya değin zevk alarak yemekmiş.bu diyette sınıfklandırma, besinlerin kalori değerlerine göre değil, hacim değerlerine göre oluyormuş.

Bu diyetin geliştiricisi beslenme Uzmanı Barbara Rolls, normalden daha az yiyerek zayıflamanın çok zor olduğunu ifade ediyor: ”Besinleri kısarak yapılan diyet, ilk başta kilo verdirir ama uzun vadede başarılı olamaz. Çünkü ‘açlık’ hissinin bastırılması gerekiyor!”

Bir günlük örnek mönü

SABAH

Aç karnına bir bardak su için. Ardından büyük bir kase içine; yulaf ezmesi, taze meyve parçaları koyun. Bu karışıma yağsız süt, yoğurt ya da meyve suyuyla hacim kazandırın.

ARA

Bir patates salatasının içine bolca salatalık doğrayın. Bu, salatanızın hem hacmini artıracak hem de daha doyurucu olacak.

ÖĞLE

Sade suya tirit tarzı çorbanızın hacmini artırmak için kepekli makarna ve sebzelerden faydalanın. Makarna yerine bulgur, yarma, pirinç gibi bakliyatlar da kullanabilirsiniz. Kurubaklagiller de çorbaya ayrı bir lezzet ve hacim katar. İsterseniz içine arada bir tavuk, balık ya da et parçaları atın. Eğer zengin bir çorba içme şansınız yoksa; balık ya da tavuk filetonun yanında bol salata ve sebze yiyebilirsiniz. Ardından küçük bir sütlü tatlı ya da meyve alabilirsiniz. Bol bol su içmeyi unutmayın! elele.com.tr alıntısı bir haber.