Kadınca Zayıflama Taktiği

kadınca kilo derdiKadınca sorun kilolar.Kadınlar özellikle kilo almak için en tehlikeli mevsim olan kış mevsimi geldiğinde kilo almaya başlar.İşte kilo almak için en elverişli zamanlardayken size kilo almanızı önleyici birkaç ipucu vereceğiz.

Kadınca bir dert demiştik kilo sorununu ifade ederken.Çünkü ev hanımları kış vakitlerinde pek dışarı çıkmaz ve eve tıkılıp kalır.Evde oturmak da haliyle fazla kilolara davetiye çıkarır.Haraketsizlik kilo almak için en büyük faktördür burada.

Kışın evde haraketsiz otururken kilo almak istemiyorsanız şunlara bir göz atın hanımlar !

Hep duyduğumuz ama uygulamadığımı gerçeklere tekrar göz atmaya ne dersiniz hanımlar ?

*Gün boyu ara öğünler yapın: Kilo verdikten sonra genellikle bırakılan ara öğünler, verdiğiniz kiloları almanızın gizli suçlularıdır. Özellikle akşam yemeği seçimlerinizin sağlıklı bir şekilde devamını sağlamak için mutlaka ikindi öğünü yapın.

*Ana öğünlerinizde her zaman protein arayışı içinde olun: Özellikle öğle öğünlerinizde bir avuç içi kadar tavuk, balık veya kırmızı et tüketmeyi ya da zeytinyağlı sebze yemeğinizi bir kase cacık ile tamamlamayı diyet yasalarının bir numarası ilan edin.

*Baharatlar mutfağınızın yıldızları olsun: Ana öğünlerde hazırladığınız et yemeklerini baharatlarla zenginleştirerek -haşlanmış tavuk yerine sebze soteli baharatlı tavuk- “tatsız tuzsuz yiyecekler diyettir” tabusunu yıkın. Bulgur pilavını az yağlı pişirirken bol nane ve sumak kullanın.