Kahve Zayıflatır Mı?

Diyette olanlar için kahve içmek tam bir kurtarıcı. Kahve içmek, iştah kesiyor. Açlık hissini bastırıyor. Çok acıkanlar, iştahı fazla olanlar, iştahını bastıramayanlar, canım çok tatlı çekiyor diyenler, günün bir saatinde aniden canı kalorili bir şeyler çekenler için içilecek olan bir fincan kahve gibisi yok. İçilen bir fincan kahve iştahı kapatıyor ve gereksiz kalori alınmasının önüne geçiyor. Dolayısıyla da zayıflatıyor.

Kahve İştah Keser

İştahınızla ilgili sorununuz varsa, canınız sürekli tatlı istiyorsa, yemek yeme ihtiyacınız çoksa ve kontrol edemiyorsanız kahve için. Kahveyi içtiğiniz zaman göreceksiniz ki, iştahınız kapanıyor. Her iştahınız açıldığında kahve içerseniz, gereksiz kalori alımının önüne geçmiş olursunuz. Böylelikle zamanla hatırı sayılır oranda kalori kısıtlaması yaparak kilo verebilirsiniz.

Hangi Kahve Zayıflatır?

Bol kremalı, soslu, krem şantili, karamelli kahvelerden söz etmiyoruz. Şekersiz, kremasız, yağsız süt ile yapacağınız türk kahvesi, granül kahveler, espresso ve benzer her tür kahve içebilirsiniz. Kahvenize şeker eklemeyin. Yağlı kremalardan ve yağlı sütten ve kahve beyazlatıcılardan da uzak durun. Böylece yine gereksiz kalori almamış olursunuz. Türk kahvesi en sağlıklı kahvelerdendir. Şekersiz türk kahvesi iştahı tamamen kapatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir