kilo kaybından kaynaklanan deri sarkmaları

Kilo verirken, olumsuzlukların oluşmaması için, dengeli beslenme ilkelerinin dışına çıkmadan vücudun gereksinimi olan bütün besin öğelerinin düzenli olarak 3 ana, 3 ara öğün şeklinde tüketilmesi gerektiği bildirildi.

Yakılan her 100 kalori için yaklaşık 1 litre suya ihtiyaç olduğunu belirten uzmanlar, az su içilince ödem sorununun ortaya çıktığını ifade etti. Uzmanlar, vücuttaki ödemin bilinçli su tüketerek önlenebileceğini belirterek, kadınların erkeklere oranla daha fazla suya ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Vücuttaki suyun azalması durumunda, kalbin zorlandığı bildirildi. Uzmanlar, bu konuda şunları söylüyor:


“Günümüzde yapılan yanlışlıklardan biri de, zayıflama metotlarında, yağ kaybı yerine su kaybının tercih edilmesidir. Bilinçsizce yapılan sauna, su alımının kısıtlanması, idrar söktürücüler ve ‘pasif Jimnastik’ adı altında uygulanan derin ısıtıcı aletlerin kullanımı, sağlığımız açısından oldukça tehlikelidir. Bu tür aletlerin kullanımı ile vücuttaki yağ oranı azalmaz, sadece yağsız vücut oranında su kaybı sağlanır. Azalan su oranıyla, kalp normalden daha fazla çalışmaya başlar, soluk almada güçlük olur, yorulma süresi kısalır. Oysa kilo kaybında su yerine yağ oranını azaltıp, yerine kas ve su kitlesinin arttırılması gerekir. Ne kadar çok sıvı alırsak, o derece yağların yanmasını sağlarız.”

Uzmanlar, kilo kaybından kaynaklanan deri sarkmalarının da dinamik egzersizlerle beraber bol su içilerek önlenebileceğini belirtti. Yeterince suyun, daha fazla kas yapılmasını sağladığını ifade eden uzmanlar, “Vücutta daha fazla su olması, daha fazla olay oluşması demektir. Suyun olmadığı bir ortamda enerji oluşamaz. Terazide mutlu olacağım düşüncesiyle, asla su tüketiminizi kısıtlamayın” uyarısında bulundu. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir