KOLAY ZAYIFLATAN YİYECEKLER

zayıflatan bitkilerKolay zayıflatan, zayıflamaya yardımcı, hızlı kilo verdiren, iştah kesen, tok tutan ve açlık hisini kontrol eden 4 bitki var.Bu bitkiler tüketildiğinde siz de kolayca kilo verebilirsiniz.Zayıflatan bitkiler hem sağlıklı hem de faydalı olunca ne yapıp ne edip onları tüketmek gerekiyor değil mi ? İşte 4 önemli diyet bitkisi !

1- Tere tohumu: Metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel kişilerde daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Hızlı kilo vermeye yardımcıdır.

2- Funda yaprağı: Zayıflamaya ve yağların vücut tarafından daha iyi yakılmasına yardımcı olur. Hızlı kilo vermeye yardımcıdır.

3- Yeşilçay: Güçlü antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye, bağırsaklardaki yararlı bakterileri artırarak sindirime yardımcı olur.

4- Zencefil: Alınan besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur.

Ender Saraç’tan yaz için buzlu çay tarifi;
1,5 litre su içine 1 tatlı kaşığı iyi kalite yeşil çay atılıp 2-3 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra içine 2 tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı limon ekleyin. Soğuyunca bol buz ve 5-6 adet taze nane yaprakları ekleyin. Bir termosa koyarak her zaman soğuk tüketebilirsiniz.

Azaltmanız gereken 7 besin!
Beyaz un ve şeker
Kızartma
Ağır yağlı şarküteri ürünleri
Kaymak ve deriler
Yağlı katkılar ve soslar
Şekerli ve şeker eklenmiş içecekler
Fazla tuz

http://ivillage.mynet.com/diets/224-besinlerin-uyumu/5418-zayiflamaya-yardimci-4-bitki