MAYDANOZ ZAYIFLATIYORSA !

maydanoz kiloHer gün yemeklerde,meze ve salatalarda kullandığımız ve çoğu zaman hesaba almadığımız maydanozun zayıflatıcı etkisinin olduğunu bilmeyenimiz yoktur sanırım.Uzmanlar da sadece kilo verme alanında değil sağlığın her alanında maydanozun faydalı olduğunu ve hergün taze maydanoz tüketilmesi gerektiğini ifade ediyor.


Maydanoz suyu içmenin zayıflattığı uzun yıllardır biliniyor.Zayıflamak isteyen bayanların umudu olan maydanoz suyu kimilerinin midesini bulandırsa da siz yine de bir deneyin ve maydanozun hem sağlık hem de zindeliğinin farkına varın !

Maydanozun yararlarını saymakla bitiremeyen uzmanlar zayıflamak için de bu şifai bitkilerden yararlanmak gerektiğini vurguluyor.Sadece suyunu içmemek gerekiyor elbet de sofralarınızda salata ve yemeklerinizde de bu mucize bitkiyi tüketebilirsiniz.

Maydanoz suyu nasıl içiliyor ?

Yarım bağ maydanozu sapları ile birlikte ayıklayın ve yıkayın.2 su bardağı su içinde yavaş ateşte 2-3 dakika kaynatıp 10 dakika demleyin.Sıcak ya da ılık olarak için.Hergün taze olarak hazırlayın.

İçerisine limon sıkmak da artı bir fayda sağlayacaktır.

www.zayıflatırmı.com Editör Bilge