Metabolizma Hızlandıran Sıvılar

zayıflatan sularZayıflamanın önündeki en büyük engel yavaş çalışan metabolizmadır. Metabolizmanız hızlı ve düzenli çalışmıyorsa vücudunuz enerji harcamaz ve kolayca kilo alabilirsiniz. Zaman içinde iyice tembelleşen metabolizma sizi adım adım obezliğe götürecektir. Bu kötü son ile karşılaşmamak için metabolizmanızı her zaman canlı tutacak şeyler yapmalısınız.

Örneğin az ve sık yemek metabolizmayı canlı tutar. Gün içinde hiç açlık çekmeden ama dozu da kaçırmadan yenen sağlıklı yiyecekler metabolizmanızın her zaman düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra metabolizma hızlandıran besinlerden ve içeceklerden de faydalanabilirsiniz.

Brokoli, greyfurt, nar, lahana, maydanoz, limon, elma sirkesi, yeşil yapraklı sebzeler ve su metabolizmayı hep canlı tutar.

Ayrıca doğal içecekler de sizi ayakta tutacaktır ve zayıflamanızı da kolaylaştıracaktır.

Haşlanmış Beyaz Lahananın Suyunu İçin!

Lahana suyu içmek hem zayıflama hem de sağlık açısından son derece önemli.Lahana suyu nasıl hazırlanmalı ve nasıl içilmeli, lahana suyu gerçekten de zayıflatır mı ?

Lahana suyunun bu etkisini bizlere ilk sunan kişi Ünlü doktor İbrahim Saraçoğlu’dur.

Çok saygıdeğer Saraçoğlu’na göre beyaz lahana sağlık,güzellik ve kilo kontrolü için değerli ve faydalı bir bitki.Bu bitkiyi bahar aylarında kullanmak gerekiyor.

Beyaz lahana yapraklarını kaynar suya atıp 3 dakika haşladıktan sonra ateşi kapatın ve demleyin.Elde ettiğiniz suyu ılık ya da sıcak tercihe göre için ve bunu bir kür olarak uygulayın.

İçerisine tatlandırıcı katmanıza gerek yoktur.Limon sıkmak da sizin tercihinize kalmış.

Ayrıca lahanayı salata ve yemeklerde de kullanınız çünkü bu sebze gerçekten çok değerli ve sağlık için oldukca faydalı.

***************************************************************************

LİMONLU SU İÇMEK

Uzun yıllardır özellikle zayıflamak isteyen bayanlar bu tekniği kullanıyor.Kilo vermek isyeneler her sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık suya yarım limon sıkıyor ve içiyor.Bu limon lu suyun zayıflattığına da inanıyorlar.Bakalım gerçekten bu doğru bir yaklaşım mı ve acaba biz gerçekten limonlu ılık suyla zayıflayabilir miyiz ?

Beslenme uzmanlarına bu soruyu yönelttik ve dedik : Limonlu su içmek acaba zayıflatır mı ?

Konunun uzmanlarının verdiği cevaplara göre maalesef hiçbir besinin ya da içeceğin zayıflatmaya direkt olarak bir etkisi olmuyormuş hanımlar.

Sabah içilen limonlu ılık su; içeriğindeki limonun C Vitamini içeriği dolayısıyla güne daha zinde başlamanıza yardımcı olabilir.

Sıcak su ile soğuk su arasındaki terk fark ise mideyi terk etme hızıymış.Bunu da belirtmek de fayda görüyorum.

Soğuk su mideyi 20 dakika içerisinde terk ederken, sıcak su mideyi 80 dakikada terk eder. Bu nedenle çok fazla yemek tüketen kişiler mide hacmini dolu tutmasını sağlayabilmek için ılıktan sıcağa yakın olacak şekilde su tercih edilebilir.

********************************************************************

KEKİK VE SİNAMEKİ SUYU İÇMEK

Zayıflamak artık kaçınılmaz oldu.Bahara girdik alış veriş zamanı.Her yerde cıvıl cıvıl kıyafetler,pantolonlar,gömlekler.Ama bizim bir sorunumuz var.Kilo aldık ve vermek için vaktimiz kısıtlı.

Kilo vermek için denemediğimiz yol kalmaz çoğu zaman.Her yolu deneriz bu uğurda ve kim ne derse araştırmadan koşarız ona.Bu yanlış arkadaşlar.Her yöntem her bünyede aynı sonucu vermez ki.

Yapmanız gereken en önemli şey düzenli aralıklarla ve dengeli beslenmek olmalı.Meyve ve sebzeyi sofranızdan eksik etmeyin gerisi kolay da diyebiliriz.

Şimdi aklımda bir soru var :

Kekik, maydanoz ya da sinemaki zayıflatır mı acaba ?

Kekik, sinameki ve maydanoz suyunun yağları vücuttan attığını söylüyor birçok kişi.Bu bitkilerin zayıflatıcı özelliği olduğuna dair yanlış bir inanış var aslında.

Bu bitkiler esasında, bağırsakların çalışmasına yardımcı olur ve diyetlerde sıkça karşılaşılan kabızlığı önler. Ancak, yağları vücuttan idrar yolu ile attıkları bilgisi yanlıştır.

www.zayıflatırmı.com Editör Bilge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir