Obezite Nedir, Obez Kime Denir ?

Obezite, bir çok yaş grubunun yakalanabileceği bir hastalıktır. Bu bir hastalıktır ve bu hastalık eteğinde birçok hastalığı da yanında getirir. Bir obezite hastası başka hangi hastalıklara yakalanabilme riskini taşır, bu hastalıklar nelerdir ve bunları yenmek mümkün müdür?

Hastalık iradeyle sabırla elbette yenilebilirdir. Siz yeter ki isteyin ve kafanıza koyun.

Bunu siz bir anne olarak çok istersiniz baba olarak çok istersiniz fakat asıl hastanın bunu istiyor olması gerekmektedir, onun bunu ben yeneceğim, ben bunu başaracağım demesi gerekmektedir.

Kendisi için ne kadar önemli ve büyük bir adım atacağının bilincini kendi kendine vermelidir.

Bir obezite hastası, hastalığın tanımından da anlaşıldığı gibi aşırı yağlanma düzensiz bir yaşam düzensiz bir yemek yeme alışkanlığı sonucunda oluşan hastalık türü, yağların hızlı ve düzensiz olarak oluşmasıdır.

Özellikle bel bölgelerinde yağlanmalar büyüktür. Vücut yağlanınca kalp hastalıkları riski yükselmektedir. Kan basıncı ve kan değerleri artar.

Karaciğerde yağlanmalar başlar. Nefes alıp verme güçleşir ve buna bağlı olarak solunumda güçlük çekme rahatsızlığı oluşur. Kilo şişmanlık şeker hastalığınıda beraberinde getirir.

Eklemlerde yağ tabakalarının yoğunluğundan ağrılar başlar. Bunlar dışından yağlanmaya eş olarak kanser türleri görülme riski artar.

Miğde yaraları ve ruh sağlığına da ettiği psikolojik etkiler.

Sitenin Meleği.