Yağ Yakan Yiyecekler

Yağ yakan, zayıflatan, iştah kesen, tok tutan, sağlığa faydalı ve herkesin tüketmesi gereken önemli yiyecekler. Bu yiyecekler metabolizma çalıştırıyor. Metabolizma hızlandırıcı bu besinler böylece yağların daha hızlı yanmasına da katkı sağlıyor. Hızlı yanan yağlar, hızlı ve verimli kilo vermenin ilk kuralıdır. Ne yediğimize ve ne kadar yediğimize dikkat edersek çok daha hızlı kilo veririz.

İlk zayıflatan bitkimiz hepinizin yakından tanıdığı Yeşil çay

Yeşil çayın etken maddesi olan kateşin yağların yakımını artırarak, vücutta yağ oranının azalmasını sağlar. Yapılan bazı çalışmalarda yeşil çayın tok tutucu etkisinden de bahsedilir. İyi bir antioksidan kaynağı olan yeşil çay, metabolizmayı da hızlandırır. Yapısında bulunan kafein nedeni ile tansiyon hastalarının dikkatli tüketmeleri önerilir.

Metabolizmayı çalıştıran kafeinli Kahve ve Çaylar

Kahve ve çay, yapısında bulunan kafein sayesinde vücut çalışması hızlanır ve ağırlık kaybına yardımcı olur. Özellikle yağ ve şekerin yakımını artırmasıyla vücutta yağ dokusunun azaldığı çalışmalarla desteklenmiştir. Günde 1-1,5 su bardağı sade kahve veya 1 kare bitter çikolata tüketilebilir. Günlük 3-5 fincandan fazlası önerilmez. Taşikardi, hipertansiyon, uykusuzluk problemlerine neden olabilir.

Baklagiller kilo verdirir

Lif oranı yüksek besinler, yağ yakımını artırır. Kan yağlarının düzenlemesine de yardımcı olur ve tokluk hissi sağlar.

Yumurta Yemek Zayıflatır Mı?

Yumurta zayıflatır sevgili hanımlar. Yumurta, protein içeriği yüksek bir besindir. Özellikle ağır spor yapanlarda kas ve doku kaybını önler. B12 açısından zengindir. Proteinlerin vücut çalışma hızını artırdığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Zayıflamak İçin Her fırsatta Bol Bol Su İçin!

Su metabolizmamızı düzenler. Su bizi zayıflatmaz ama susuz da zayıflanmaz. Gün içerisinde 2 -2,5 litre su içilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir