Yoksa Siz De Mi Obezsiniz ?

Obezite, günümüzde şişmalığın fazla kilonun üst seviyelere çıkardığı sağlık sorunlarından bir tanesidir. Obezite hastalarının vücutları vücudun gerektiğinden fazla kilo ve yağ oluşumu sağlar.

Doğru olmayan beslenme alışkanlıkları sonucunda oluşur ve bu oluşum hızlı kilo almaya sebep olur. Kilo, aşırı kilo da bir tür hastalıktır ve ne kadar kötüdür ki bu hastalıkda beraberinde birçok hastlığı getirmektedir.

Obeziteyi hareketsizlik de tetikleyen bir durumdur. Vücudun enerji dengesi bozulur hareket sağlayamayan bünye durdukça yağ durdukça yağ üretimi sağlar. Kaslar yağlar birbirine karışır.

Hele ki genç yaştaki okul çocukları öğrenciler beslenme alışkanlıklarını düzensiz kurarlar.

Öğle yemek aralarında fast food yerler, patates kızartmaları, hamburgerler, ayakta yemek yemeler, ev yemeğini sevmemek, bağırsakların ve miğdenin en ihtiyaç duyduğu şey olan sıvıların çorbaların öğünlerde tüketilmemesi,
anne ve babaların bu duruma kayıtsız kalması tüm bu durumlar çocuğunuzun adım adım obeziteye yaklaşması demektir.

Bu hastalığı bünyesine oturtması demektir. Sağlık vücudun gerektiği kadar beslenmesidir, gerektiği kadar hareketli olması demektir.

Obozite hastalarının aldıkları enerji ile harcadıkları enerji seviyeleri dengeli değildir. Herzaman alınan enerji daha fazla olduğundan harcanması gereken enerji düzeyinin sağlanamamasından dolayı bünye kilo alma yolunda
ilerler.

Bu yol eğer vücudun alışkanlığı olursa ve kişi bu yemek yeme ve vermesi gereken enerji ile aldığı enerji arasındaki dengeyi kuramazsa obozite hastasıdır. Vücut artık bunu benimsemiştir. Ve tedavi yöntemlerine başvurulmalıdır.

Sitenin Meleği.