Zayıflamak İçin Dans Edin

dansKilo vermek, bölgesel yağları eritmek, incelmek, beli ve baseni inceltmek için bol bol dans edin. Dans etmek, hareketli figürlerle oynamak, oynarken hem eğlenip hem de kolayca incelmek mümkün. Dans etmek zayıflatıyor sevgili hanımlar. Zayıflatmakla kalmıyor ayrıca fiziğiniz daha fit ve güzel görünüyor. Selülit sorununuz varsa, dans etmek selülite de iyi geliyor.

1. Göbek dansı
Geleneksel dansımızdaki marifetlerimizi sadece düğünlere saklamamak gerekiyor aslında. Çünkü bu kıvrak dans, karın kaslarını pek çok spor çeşidinden daha iyi çalıştırmaya yardım ediyor. Hem oryantal dans kursları da bugünlerde çok popüler, kurs bulmakta güçlük çekmezsiniz. Shakira, sıkı dur, rakiplerin geliyor!

2. Zumba
Zumba, bugünlerde adı sık duyulmaya başlanan yeni nesil fitness trendi. Zumba, Latin dans müzikleri ve Latin dans adımları ile harmanlanmış eğlenceli bir dans. Bu dansla kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştırıyor bir yandan da vücudunuzu esnetiyorsunuz.

3. Hip hop
Hip Hop dansı hızlı tempodaki hareketleriyle rahatlıkla kalori yakmanızı sağlayan bir egzersiz. Bunun için illa ki bir dans kursuna gitmeniz de gerekmiyor aslında. Toplum içinde dans etme cesareti olan biriyseniz zaten gittiğiniz dans mekanlarında rahatlıkla bu dansı yapıyorsunuzdur. Hip hop müziğini açıp kendi kendinize evde de uygulayabileceğiniz bir dans bu. Pek çok fitness uzmanı hip hop dansını tavsiye ediyor, çünkü bu dans tüm dans türleri arasında en dinamik olanı.

4. Çember dansı
Çoğumuz çocukluğumuzda hulahop çevirmişizdir. Çok eğlenceli bir oyuncaktı doğrusu! Haydi, şimdi tekrar o eski günlere dönelim ve hulahop eğlencesini dans coşkusuna dönüştürelim. Müzikçalarınıza hareketli şarkılardan oluşan bir liste hazırlayın, “play” tuşuna basın ve hulahopu nasıl çevirdiğinizi deneyerek hatırlamaya çalışın. İşte size harika kalori yakma yolu.

5. Salsa
Hızlı ve ateşli salsa hareketleri kuşkusuz bir kadının ihtiyacı olduğu kadar kalori yakmasına yardımcı. Salsa kendi kendinize öğrenebileceğiniz bir dans değil ne yazık ki. Bir dans kursuna gitmek için kendinize boş zaman yaratmalısınız. Gözünüzün önüne Latin kadınlarının o sımsıkı vücutlarını getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir