ZAYIFLATICI BİR DİYET İÇİN BUNLAR ŞART

diyette başarı içinKadınlar diyetten diyete koşarken kimi zaman geride hep yarım bir diyet bırakıyor.Bitirilmemiş,sonuç alınmamış kısaca başarısız bir diyet.Siz de böyle bir kadınsanız lütfen üzülmeyin ve iradenizin farkına vararak haraket edin.Bilin ki siz de pekala kilo verebileceksiniz.Kilo vermek için vereceğimiz tavsiyelere uyun yeterlidir sizin için.Bir de en önemlisi kendinize olan inancınızı sakın yitirmeyin.

Markete sadece şampuan almaya gitmiş olabilirsin, ama markette gezinirken gördüğün cipsler ve çikolatalar aklını çelmeye yetti de artar bile. Önerimiz, marketlerden mümkün olduğunca uzak durman! Ama eğer ille de markete senin gitmen gerekiyorsa, ihtiyacın olan ürünü al ve çık. Fazla vakit geçirmemeye çalış ve asla aç karnına alışverişe çıkma!

Diyet krizleriyle nasıl başa çıkabilirim ?

Diyetin en kritik ve en zor anlarından birisi de televizyonda film izlerken atıştıramadan duramamak! Televizyon karşısında farkında olmadan yenilen cipsler, kuruyemişler ve içilen kolalar sana kilo geri döner. Eğer film izlerken bir şeyler atıştırmadan yapamam diyorsan, daha düşük porsiyonlar hazırlamayı dene. Cips ve kola yerine, büyük porsiyon bir salata veya meyve yiyebilirsin. Böylece daha sağlıklı beslenmiş olursun!

Kız arkadaşlarınla yemeğe çıktığında onlara uyup, diyetini bozma ihtimalin çok yüksek…Yediğin bir hamburger bile diyetini bozmaya yetebilir. Bu yüzden arkadaşlarınla çıktığında fast- food yerine; salata, meyve suyu, kepek ekmeği, üçlüsünü deneyebilirsin.

Parti mönülerinin hemen hemen hepsi birbirinin aynısıdır! Pastalar, kızartmalar, kanepeler, kola ve diğer asitli içecekler… Hepsi diyet düşmanı besinler olmakla beraber, aynı zamanda kendini kötü hissetmene neden olur. Parti esnasında yemeklerle ilgilenmek yerine, arkadaşlarınla sohbet edip, dans etmeyi deneyebilirsin.

Tamam moralin çok bozuk! Seni terk etti veya olaylar istediğin gibi gelişmedi! Hemen buzdolabına yönelmek yerine, dışarı çıkıp biraz hava almayı, müzik dinlemeyi veya arkadaşlarınla vakit geçirmeyi deneyebilirsin. Daha sonra, bitki çayı ve kepekli sandviçle açlığını yatıştırabilirsin.

Karnın zil çalıyor ve fazlasıyla yorgunsun… Tüm yorgunluğunun, aslında zayıflama çabandan kaynaklandığını unutmuş durumdasın. Derin nefes alıp, amacından sapmaman gerektiğini kendine hatırlatmalı ve sağlıklı bir mönü hazırlayıp, diyetine yılmadan devam etmelisin!