Adeta Sağlık Fışkırıyor

yesil cay ile kilo vermeYeşil çay, beyaz çay ve siyah çay. Ülkemizde en çok bilinen çeşitleri siyah çay ve son yılların favori diyet içeceği olan yeşil çay. Ama çayın her çeşidi ayrı bir fayda sağlıyor. Uzmanlar sağlık ve güzellik için çay bitkisinin sayısız faydası olduğunu söylüyor. Çay, diyette de olmazsa olmazımız. Hangi diyeti yapıyor olursanız olun, içinde mutlaka çay olsun. Özellikle yeşil çay ve biraz daha pahalı ve bulunması zor olan beyaz çay..

Yeşil Çayın Zayıflattığı Kanıtlandı

Yapılan pek çok bilimsel araştırmada uzmanlar yeşil çayın zayıflatıcı etkisinin olduğunu kanıtladı. Yeşil çay içeriğinde özel maddeler sayesinde metabolizmayı uyarıyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıcı etkiler sağlıyor. Yeşil çay sayesinde metabolizma uyanıyor. Yağ yakımı da artıyor. Her gün 2 su bardağı yeşil çay için, kilo verin.

Çay İçin Sağlıklı Yaşayın

Bilim insanları; düzenli olarak çay içmenin kalp hastalıkları dışındaki nedenlerden ölme riskini yüzde 24 oranında azalttığını ortaya çıkardı.

Paris IPC Önleyici Tıp Merkezi’ne başvuran 18-95 yaş arası 131 bin 401 kişinin kayıtlarını inceleyen uzmanlar, çok fazla kahve içmenin ise erken ölüm riskini artırdığını tespit etti. Ekibin başında bulunan Profesör Nicolas Danchin, İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, çayın sağlık üzerindeki olumlu etkisinin içerdiği antioksidan maddelere bağlı olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir