Diyet yapanların yemesi gerekenler

kilo vermekZayıflamak istediğinizi biliyorum. Malum biz hanımlar, hepimizin zayıflama telaşı var. Bir çoğumuzun ömrü bitmek tükenmek bilmeyen diyetlerle dolu. Diyet, evet kulağa hiç hoş gelmeyen bu konu hayatımızın merkezine oturmuş maalesef. Ve şimdi size vereceğim sebze isimleri de diyetlerin vazgeçilmez yiyecekleri.

Zayıflamak isteyen herkes mutlaka bunları yemelidir. Bu yiyecekler zayıflamayı destekliyor. Kolay, zorlanmadan ve aç kalmadan zayıflamak istiyorsanız siz de menülerinize bu harika yiyecekleri dahil edin. Sebzelerde herhangi bir kısıtlama yok ancak kuru yemişleri yerken dikkatli olmalısınız. Kuruyemişler için kuralımız; azı karar, çoğu zarar!

Her gün 2-3 kuru incir ya da 3-4 gün kurusu yiyebilirsiniz. 10-15 tane kadar tuzsuz badem, ya da 5-10 fındık içi ya da tercihinize bağlı olarak her gün diğer kuruyemişlerden yemeyecekseniz 3-4 iç ceviz. Bunların hepsini değil seçtiğiniz bir türü tüketmelisiniz.

Yeşil çay, değişik bitkisel çaylar, rezene çayı ve daha pek çok kuru bitki çayını da hayatınıza sokmanızda fayda var.

Maydanoz
Brokoli
Kabak çeşitleri
Dereotu
Semizotu
Biber çeşitleri
Domates
Yeşil fasulye
Soğan
Sarımsak
Baharat çeşitleri
Karnabahar
Lahana çeşitleri
Kereviz
Her tür yeşil yapraklı sebze çeşitleri
Yağı alınmış süt
Yağı alınmış yoğurt
Yağsız ya da az yağlı peynirler

Evet sevgili hanımlar bu yiyecekler kesinlikle sizi zayıflatacak. Yemek yaparken yağ oranını minimum ölçüde kullanmalısınız. En az ölçü. Hatta eğer yiyebilirseniz sebze yemeklerini tamamen yağsız yapabilir, yağ hakkınızı da salatalarda kullanabilirsiniz. Böylece salatalarınızın daha albenili olmasını sağlarsınız. Günlük zeytinyağ sınırınız 1-2 çorba kaşığı. Ama bunun hepsini tüketmeseniz daha iyi olur.

Her yemek yemeye çorba içerek başlamak,
Yemek öncesinde kocaman bir bardak soğuk su içmek,
Yemeklerin yanında bir kase yoğurt tüketmek,
Yemeklere baharat eklemek,
Salatayı sofralardan eksik etmemek sizin daha hızlı doymanıza ve daha az yemenize zemin hazırlar. Böylece zamanla sofradan daha az yiyerek kalkmayı öğrenirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir