Düzenli yeşil çay içmek için 10 Sebep

yesil cay zayiflatir miYeşil çay hakkında bilmediğimiz bir şey kalmadı sanıyorum. Son yılların yükselen trendi sağlıklı hayat için her gün yeşil çay için. Öylesine faydalı bir çay ki bu yeşil çay, her gün düzenli olarak yeşil çay içmek için size 10 muhteşem neden sayıyoruz. Bu faydalarını öğrendiğinizde siz de kendinizi yeşil çay içmekten alamayacaksınız.


1-Kilo vermenizi sağlar

Eğer sıkıca ekstra kilo karar verdiyseniz yeşil çay harika bir müttefiki olacak. Çalışmalar, bu kalori yakımını ve metabolizmayı hızlandırır gösterilen kandaki kötü kolesterol bulunan yağ seviyesini azaltır ve hatta yemek için arzu azaltır var. Eğer sağlıklı bir şekilde kilo kaybetmek istiyorsanız, yeşil çay içmek!

2-Egzersiz yaparken dayanıklılık artırır

Bilim yeşil çayın organların yeteneğini artırdığını söyler.Yani yeşil çayda bulunan antioksidanlar yakıt olarak yağ yakar ve egzersiz yaparken daha yüksek kas dayanıklılığı sağlar. Ve bu da daha fazla enerji harcandığı anlamına gelmektedir.

3. Kalp krizi riskini azaltır

Düzenli yeşil çay içerek size kan damarı hücreleri sağlıklı hale getirecek sağlıklı bir kalbe sahip olacak anlamına dönüşlerde sağlıklı ve engelsiz kan akışını sağlayacak olan!

4. Kanserin birçok formlarıyla savaşır

Yeşil çaydaki antioksidanlar, birçok kanser türlerine karşı savaşçıları kanıtlanmış: akciğer, meme, bağırsak, cilt, mide, pankreas, karaciğer, prostat … Bu yeşil çay ekstresi kan damarlarını onları açlıktan ve ellerinden alarak, tümör hücrelerinin ölümüne neden olduğu teyit oldu hangi Onları beslemek.

yeşilçayın faydası5-Cildi nemlendirir

Yeşil çay, su için ek bir dürtü (dehidrasyon etkisi) yol açtığı inanışın aksine, aslında suyun yaptığı kadar vücut sağlar. Sadece o da dehidratasyon korumak diğer bileşenlerle vücut sağlar, hidrat etkisi yoktur.

6. Yazın ya da kışın güneşten korur

Sen UV ışınlarından korunmaya ihtiyaç duymaz mısın? Yeşil çay iç! Çalışmalar yeşil çay antioksidan güneş ve zararlı UV radyasyonunun neden olabilir hastalıklardan kadar büyük bir korumaya hizmet ettiğini göstermiştir.

bitki caylari7. Kan şekeri seviyesini düzenler

Yeşil çay diyabetten muzdarip insanlar için harikalar yapar. Bilim bu içecek glikoz seviyesini düzenler ve bu şekilde kan şekeri büyümesini yavaşlatır diyor. Ayrıca insülin üretimini ve pankreatik fonksiyonları uyarır. Bu yeşil çay daha önce bahsedilen avantaj da oyun içinde giriyor, yetenek sağlıklı kan akışını düzenlemektir.

yeşil çay8. Bu ruh sağlığı için iyidir

Yeşil çaydaki polifenoller. Bellek kontrol ve çalışma beyin bölgelerinin yardımcı olabilir, aynı zamanda, Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıkların önlenmesinde iyi neden olur.

9- (prematüre) yaşlanmayla savaşır

Nasıl genç ve sağlıklı bizim arterleri olan biz ne kadar genç ve sağlıklı. Yeşil çay içerdiği Sağlıklı maddeler damar çökelleri karşı mükemmel biz ve alır daha bize eski hale kalp hastalığı ve kalp krizi riskini artırır meselesi, uzakta enerji!

10.Bağışıklığı güçlendirir

Yeşil çaydaki polifenoller ve flavonoidler bizim bağışıklık sistemimizi güçlendirmek ve vücudumuzun sağlıklı ve çeşitli yırtıcı virüs defetmek için daha yetenekli hale getirir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir