KONJA BİTKİSİ Kalorili Mi?

konjaDukan diyeti KONJA BİTKİSİnden elde edilen SHIRATAKI NOODLES yemeye izin verir. Dukan diyetinde SHIRATAKI NOODLES sınırsız tüketilebilir.Her evrede serbest olan SHIRATAKI NOODLES atak evresinde bile yenebilir. Çünkü Konjac bitkisi kalorisiz bir sebzedir. Özünde gerçek bir sebze olan Konjac liflidir de üstelik. Konjac bitkisinin kökünden elde dilen glucomannan (KGM) işlenir ve ortaya Shirataki Nooldes adı verilen tamamen bitkisel, yüksek lif içeriği ile diyetlerin de olmazsa olmazı olan muhteşem gıda çıkar.

Peki Dr. Dukan’ın sınırsızca yiyebilirsiniz dediği Shirataki Nooldes kalorili mi, ne kadar yiyebiliriz, çok yerske kilo yapar mı, Konja bitkisi yemek zayıflatır mı? Önce Dukan Konjac hakkında ne demiş ona göz atalım.

Doyurucu, lif oranı yüksek, sindirimi hızlandıran neredeyse kalorisiz bir besin. Konjac kökleri Asya’dan (Çin ve Japonya) geliyor. Çoğunlukla makarna şeklinde satılır ve makarnanın kalori değerinden oldukça uzaktır. Her formu kullanılabilir. Dukan usulü yemek yapmak için uygundur.

Kalorisi yok denecek kadar az olan shirataki noodle kilo aldırmaz. Şişmanlatmaz. Aksine zayıflama diyetlerinde bir numaralı kurtarıcıdır. Hem de pek çok değişik şekilde kullanılabilir. Doyuruculuk oranı da yüksektir. Dukan diyeti yapanlar gönül rahatlığı ile tüketebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir