Shirataki Noodle Nedir, Zayıflatır Mı?

Shirataki Noodle makarna tarifiShirataki Noodle Japonya’da Konjac adı verilen bir bitkinin kökünden elde edilir. Bu kökün işlenmesi ile ortaya tamamen kalorisiz, kilo aldırmayan, şeker içermeyen güzel bir yiyecek olan Shirataki Noodle çıkar. Shirataki Noodle tamamen tatsız ve kokusuzdur ancak doğal bir sebzedir. Yüzde yüz Konjac sebzesinin kökünden elde edilmesine rağmen hiçbir şekilde kilo aldırıcı nişasta, şeker ve kalori içermez. Bu nedenle tadı ve kokusu da yoktur.

Shirataki Noodle sebze olduğu için doyurucudur. Diyetlerde yoksunluk hissini ortadan kaldırır. Özellikle DUKAN DİYETİ gibi bazı günlerde sadece protein tüketilen diyetlerde tam bir kurtarıcı gıdadır. Tavuk yemeklerine, çorbalara, et ve balık yemeklerine katılır. Sütlaç ve pilav gibi versiyonları bile yapılabilir. Shirataki Noodlenin hiçbir tadı ve kokusu olmadığı için içine koyulduğu yemeğin tadını tamamen alır. Baharatlarla tatlandırılabilir. Tok tutar. Doyurur. Liflidir. Kabızlık için faydalıdır.

Shirataki Noodle, ile yaptığım güzel bir domates soslu makarna tarifi vermek isterim. Shirataki Noodle makarnası tarifine siz de bayılacaksınız. Lütfen deneyin ve tadına bakın.

1 Paket 200gr Shirataki Noodle
2 yemek kaşığı domates püresi
4 diş sarımsak
2 tatlı kaşığı yağ
tuz
karabiber
kekik

Shirataki Noodle makarna yapılışı

Shirataki Noodle paketi açılır. Süzülür. Kaynar su ile yıkanır ve süzülür.

Yanmaz yapışmaz bir tavada yağ kızdırılır. Kızan yağa ezilmiş sarımsak atılır. Sarımsağın kokusu yayılana kadar güzelce kavrulur ve sarımsak kavrulunca domates püresi, tuz ve baharat da eklenerek biraz pişirilir. Çok değil ama. Domates püresi fokurdarken içine Shirataki Noodle atılır. Birkaç dakika karıştırılarak pişirilir. Shirataki Noodle MAKARNASI hazır. Afiyet Olsun.

NOT: Shirataki Noodle tam süzülmemişse sulanma yapar. Bu nedenle suyunu iyi süzmeniz gerekir. En az 10 dk süzgeçte bekletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir