Tarçın Çayı Tarifi

tarçın çayıTarçın baharatı, bir ağaçtan elde edilir. Ağacın kabuğudur da diyebiliriz. Tarçın ağacından elde edilen iç kabuklar kurutulur. Böylece çubuk tarçın elde edilir. Yemeklere eklenmesi için çubuklar öğütüldüğünde de toz tarçın elde edilir. Tarçın çayı genellikle çubuk tarçınla yapılır. Kış aylarının vazgeçilmez içeceğidir ve tarçın çayı soğuk kış gecelerini ısıtmak için bire birdir. İşte tarçın çayı severler için bu enfes çayın yapılışı..

Güçlü antioksidanlar içerir

Antioksidan seviyesi yüksek olan bir bitkidir tarçın. Bu bileşenler, serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumakla yükümlüdür ve kanser, romatoid artrit ve kalp gibi kronik hastalıkları önlemenin yanı sıra kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini azaltacaktır.

Kolesterol ve kan şekerini dengeler

Çalışmalar tarçın çayı ve tarçınlı çay içmenin kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğunu ve tip 2 diyabet hastalarında kan şekerini düzenlediğini gösteriyor. Bu elmalı tarçın çayı için özellikle doğrudur. Tarçın ve elma birleşince, baharat manganez adı verilen bir kimyasal elementin eklenen artırmak yoluyla kolesterol metabolize meyvenin doğal yeteneğini büyütür.

Karnınız mı ağrıdı?

Kronik karın ağrısı, şişkinlik, rahatsızlık ve barsak alışkanlıkları değişikliklerinde yardım almak için tarçın çayı içebilirsiniz.

Ağız spreyi

Ağız kokusu için sprey olarak kullanılır, tarçın çayının güçlü anti-bakteriyel özellikleri vardır.

Kolon kanseri

Şeker emilimini azaltma kabiliyeti nedeniyle, çay kolon içindeki kanser hücresi gelişimini inhibe etmeye yardımcı olacaktır.

neyeiyigelir (156)Kilo kaybı

Günde üç kez tarçın çayı içmek kilo kaybına yardımcı olacaktır. Tarçın ve bal çayı tavsiye edilir. Bal ve tarçın ikisini birleştiren size çok daha kolay kilo vermenize yardımcı olacaktır, böylece bileşenleri artırılması güçlü kilo kaybı bulunur.

Zencefil, tarçın çayı da. Sağlığa faydalarını sunar Tarçın o gerginliği hafifletmeye yardımcı ve duygularınızı rahat bir afrodizyak olarak hareket edecek zencefil ile kombine oluyor yani hafif bir tatlılık ile baharatlı ve sıcak. Bunu denemek istiyorsanız, aşağıdaki basit tarifi takip edebilirsiniz:

Zencefil ile Tarçın Çayı nasıl olur

* Bir tencerede üç su bardaksu ekleyin ve sonra yüksek ateşte kaynatın.

* Peel biraz taze zencefil (1/4 fincan civarında) ve dilimleyin incecik.

* Suya tarçın (1/8 çay kaşığı.) Ya da bir tam kabuk tarçın ekleyin ve sonra zencefili ekleyin.

* Kaynatın karışımı, 20 dakika bekletin.

* Daha sonra çay süzün ve bir fincan içine dökün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir