Yeşil Çay İçmek Zayıflatır Mı, Yeşil Çay İçerek Zayıflanır Mı?

yesil cay zayiflatir miYeşil çay şu sıralar oldukça popüler.kimileri zayıflattığını iddia ederek içiyor, kimileri güzelleştirdiğine inanıyor.Bu konuda çok görüş var. Biz de merak ettik ve nette şöyle bir gezintiye çıktık.acaba gerçekten de yeşil çay söylendiği kadar faydalı bir bitki mi ?

Yeşil Çay ve Obezite

Yeşil çay, yağ hücrelerindeki glikozun hareketini durdurarak, obeziteyi önler. Sağlıklı bir diyette iseniz, düzenli egzersiz ve yeşil çay içmek, obez olma ihtimali kalmaz.

Yeşil Çay ve Diyabet

Yeşil çay, lipit ve glikoz metabolizması geliştirir, kan şekeri seviyesindeki hızlı artışları önler ve metabolizma hızını dengeler.

bitkisel yesil cayYeşil çay içmek kilo verdirir mi? Evet. Zayıflamak istiyorsak her gün muhakkak yeşil çay içmeliyiz. Yeşil çayın zayıflatıcı etkisi olduğu pek çok diyetisyen tarafından da onaylanmaktadır. İçeriğindeki etkin maddeler sebebiyle yeşil çayın metabolizmayı uyarıcı ve harekete geçirici etkisi bulunmaktadır. Böylece daha hızlı ve yüksek oranda yağ yakmamızı sağlar.

Yeşil Çay Kilo Kaybını sağlar Aslında!

Bilimsel olarak kanıtlanmıştır

“Uzun süre çay içmek vücudun incelmesini sağlar” eski Çin tıbbi klasik Bencao Shiyi diyor.
74 çalışmalar yaptığı akran derlemede, o kilo kaybı yeşil çay tüketimi ile hücre kültürü ve hayvan içeren laboratuvar çalışmalarında kanıtlanmıştır nedeniyle sonucuna vardı. Dr Wolfram göre, 9 insan çalışmaları ile yapılmıştır “azalmış vücut ağırlığı ve yağ kitlesi raporlama Bu çalışmaların çoğu.”
daha iyi altta yatan mekanizmaları anlamak için iyi tasarlanmış insan çalışmalara ihtiyaç, ama hala var bunun işe yaradığını hiç şüphe yoktur!

Yeşil çay içerek kilo verenler kesinlikle doğru söylüyor. Yeşil çay içmek senede 7 kilo zayıflatıyor.

Evet diyet yapmasanız da her gün 3 bardak yeşil çay içseniz bile yılda 7 kilo verebiliyorsunuz. Bu doğru. Siz hala yeşil çay içmeye başlamadınız mı? Bence her kadın yeşil çay içmeli. Yeşil çay içen obez olmaz.

Yeşil çay kilo vermenize yardımcı olur. Yeşil çay yağları yakar ve doğal olarak metabolizma hızını artırır. Bu sadece bir günde 70 kaloriye kadar yakar. O bir yıl içinde 7 kilo verdirir.

Sağlık açısından yeşil çay içmeliyiz. Hem de her zaman. Her gün 3 fincan yeşil çay sağlığa iyi gelir. Pek çok açıdan..Yeşil çay zayıflatır. Sağlığa faydalıdır ve kilo verdirir. Metabolizma hızlanır. Sindirimi hızlandırır. Enerji verir. Çok fazla içilirse eğer uyku kaçırır. Kafein içerir. Bu açıdan yeşil çay uyarıcıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir