Erkeği Etkileyen Kadın Tipleri

Erkekler kadınların en çok neresine bakar sizce ?

Erkekler kadınların dudaklarına bakar, bacaklarına bakar, göğüslerine ve kalçalarına bakar, saçlarına, gözlerine ve cildine bakar. Bunun dışında erkekler kadınlarda özellikle bir bölgeye dikkat eder. Nedir bu bölge ?

Araştırmacılar bu konu üzerine yoğunlaşmış ve erkeklerin kadınlarda nerelere en çok dikkat ettiğini ortaya çıkarmış.

Bu araştırmadan elde edilen verilere göre :

Bu bilimsel araştırmaya katılan erkeklerin tamamı normal uzunlukta bacakları tercih ettiler. Bu da vücut ağırlığının yarısını oluşturan bacak anlamına geliyor. Ancak araştırmaya katılan ve erkeklerin kadınlarda neleri tercih edeceğini tahmin etmesi istenen kadınlar, erkeklerin uzun bacaklı kadınları seçeceklerini söylediler.

Sonuçlar, kadınları olduğu kadar araştırmacıları da şaşırttı. Westminster Üniversitesi’nden Dr. Viren Swami, araştırmadan önceki görüşe göre uzun bacakların tercih sebebi olduğu, çünkü uzun bacakların sağlıkla bağdaştırıldığını ve güzel olarak algılandığını söyledi. Ancak son bulgular gösterdi ki normal standartlar tercih sebebi.

Araştırmacılar erkeklerin neden uzun bacaklı kadınları tercih etmediğine kesin bir açıklama getiremezken, bilinçaltında ekstrem standartların çekici algılanmıyor olacabileceğini söylediler.

Mesela çok uzun bacaklı ve dar kalçalı bir kadının çocuk taşıyamayacağı erkeklerin bilinçaltında farkında olmadan düşündükleri bir etken olabilir.

Araştırma ayrıca erkeklerin manken inceliğinde kadınlar yerine normal kiloda kadınları tercih ettiklerini de ortaya koydu.