Erkek Nasıl Konuşturulur Nasıl Konuşur ?

Kadınlar erkeklerin kendilerini dinlemediklerinden, dinleseler de söylemek istediklerini anlamadıklarından şikâyet ederler sürekli. Peki partnerinize kendinizi nasıl dinletmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bu sorundan kurtulmak için erkeklerin dilinden konuşmayı öğrenmeniz kesin çözüm yoludur. Unutmayın erkeklerin doğası ve yapısı farklı olduğundan sizin gibi düşünmelerini ve hissetmelerini beklemeniz büyük yanlış.
Yan yana Konuşmayı Tercih Edin.

Önemli bir konuda fikirlerinizi söyleyeceksiniz, bu evlilik olabilir veya beklentileriniz olabilir. Kesinlikle yüz yüze konuşmamaya özen gösterin. Yapılan araştırmalar tartışmalarda göz temasının tartışmayı daha da alevlendirebileceğini kanıtlamışlardır. Konuşurken göz temasından kaçının fakat isteklerinizi açıkça dile getirin.

Kesinlikle İma Etmeyin.

Partnerinin seni dinlemesini istiyor isen kesinlikle direk söylemelisin. İmalarda bulunma, sorun ne ise direk, en yalın hali ile anlat. Bu şekilde hem seni anlaması mümkün olacaktır, hem de soruna çözüm bulmanız daha da kolaylaşacaktır.

Düşüncelerini Anlat

Aklından geçenleri tahmin etmesini bekleme. Unutma erkekler asla kadınlar kadar ince düşünceli değildirler. Aklından geçen ne ise anında, dolandırmadan anlat, ne düşündüğünü anlamaya çalışmasını ya da hissetmesini bekleme. Beklentilerin onunda hayal kırıklığı yaşayabilir ve partnerini anlayışsızlıkla suçlayabilirsin.

İltifat Et

Erkekler çoğu zaman çocuk gibidirler, yaptıkları her iş sonunda mutlaka takdir görmek isterler ve bunu beklerler. Yaptıkları çok basit bir şey olsa bile mutlaka onları tatmin edin, egolarını okşayın ki gelişebilsinler ve sizi daha iyi anlamaya çalışabilsinler.