Erkekler Neden Evlenir Neden Evlenmez

Erkekler ve kadınlar.. Hem birbirlerine çok zıt hem de son derece yakın kutuplar. Bu yakınlık evlilik derecesinde olduğunda durup düşünürüz acaba biz gerçekten evlenmek istiyor muyuz, neden evleneceğiz, nasıl evleneceğiz ?

Erkekler neden evlenir mesela.. Sadece gelecek için üremek için aşk için mi ?

Erkekler evliliklerinde, eşleriyle hem arkadaş hem sevgili olmak, düzen ve huzur ararken bir yandan da özgür kalmak istiyorlar… Kısaca, evlilikte hem kadının hem erkeğin işi zor…

Evlilik, kadınlar için olduğu kadar erkekler için de bir düzen biçimidir. Bu düzeni yürütememek erkeğe başarısızlık gibi gelir. Dolayısıyla erkek, öncelikle evlilik düzeninin oturmasını ve rayında gitmesini ister.

Yine kadınlar gibi erkekler de evlilikte huzur, eşi tarafından anlaşılmak, iletişim kurabilmek, dış dünyanın streslerinden sonra evde kendini kabul edilmiş ve önemsenir hissetmek ister.

Hep kadınlar ister sanıyorsanız yanılıyorsunuz; erkekler de evlilikte eşlerinden ilgi beklerler. Özellikle eşleri çalışıyorsa, evdeki sorumluluklarını ihmal etmemelerini isterler. Hayat müşterek. Evdeki işleri paylaşan erkekler, arta kalan zamanda ilgi görmeyi de hak ederler.

Erkekler evlilikte eşlerinden güven beklerler. Sürekli kendisinden şüphelenen, sorgulayan bir eş istemezler.

Evlilik, çocuk sahibi olmanın meşru yolu olarak görülüyor. Dolayısıyla erkekler, evlilikten çocuk beklerler. Tabii hazır oldukları zaman… Çocuktan sonra evlilik ilişkisini başarılı bir şekilde yürütmek için yazımızı mutlaka okuyun…