Evli erkek neden aldatır?

17540072Evli erkekler ihanet ettiklerinde bu durumu saklayamaz. Neyse ki…Kadınlar aldatıldıklarını çok çabuk fark eder ve aldatıldığını hisseden bir kadın genellikle bu duygusunda yanılmaz. İhanet eden evli erkekler, ikinci kadın ile buluşmalarını da çoğu zaman ayan beyan belli eder. Maalesef, pek çok ikinci kadın, birlikte olduğu erkeğin evli olduğunu bilmekte ama yuva yıkmaktan da geri kalmamaktadır..

Erkeğin eşini aldatmasının pek çok nedeni vardır. Pek tabii ki bu nedenler hiçbir ihanetin haklı gerekçesi olamaz ancak erkekler bu gerekçelerin ardına sığınarak eşlerini aldatmakta, bunda da hiçbir mahsur görmemektedir.

Eşini fiziki özelliklerinden dolayı beğenmeyen erkek, çok kolay ihanet eder. Daha genç ve güzel bir kadının cazibesine hayır diyemeyen bu zayıf erkek, eşini genelde tek gecelik birlikteliklerle aldatmakta ve bu ihanetlerini de oldukça masum varsaymaktadır. Zaten erkeklerin genel olarak ihanet etme biçimi “tek gecelik birliktelikler” şeklindedir.

Cinsel anlamda zayıf olan erkek ihanet eder. Başka kadınların iltifat ve hayranlığına tepkisiz kalamayan bu erkek her çiçekten bal alma konusunda çok açgözlüdür. Eşini kolayca aldatır ve hiçbir şey olmamış gibi eşi ile yaşamaya devam eder. Yapılan araştırmalar, cinsel sorunları olan erkeklerin eşleri ile çözemediği bu sorunları başka kadınlarla çözme yoluna gittiğini göstermiştir.

Evli erkekler, çok nadir de olsa başka kadınlara aşık olmaktadır. Kadınların eşlerini aldatması genelde aşk ihanetidir ancak bu durum erkeklerde sık rastlanmamaktadır. Başka bir kadını seven bu erkek modeli eşinden çok kolay boşanır ve seçtiği ikinci kadını yeni eşi olarak ilan eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir