Hadi Erkekleri Tanıyalım?

erkeklerErkekler ne ister? Sizce, sizin tanıdığınız erkekler ne istiyor? Erkekler kadınlardan ne bekler, eşlerimizi nasıl memnun ederiz, erkeği mutlu etmek için yatak odasında iyi olmak mı gerekir yoksa iyi bir kadın her zaman mutlu eden bir eş midir? Erkekler zor. Kadınla erkek her zaman bir çatışma içinde ve gerçekten bir erkeği eve bağlamak ve evde tutmak oldukça zor.

Erkekler aldatma konusunda çok egoist olurlar.

Bir ilişkiye başlarken ondan önceki ilişkinin ne zaman bittiğini çok düşünmez hatta kendisi için bitmesinden bile haz duyar. Kendisi için başkasını bırakmış kadının durumunda sorun yoktur ama ne zaman başka bir erkek için terk etsin ya da akabinde bir başka erkekle olsun, o zaman o kadından en kibar tabirle daha şırfıntısı yoktur.
“Kadına bak be, iki dakikada yenisini buldu, bu demek ki beni hiç sevmemiş” modu başlar. İçten içe kinlenilir, nefret tohum verir. Tabii ki yeni çocuk hemen araştırılmaya başlanır. Enteresan bir güç ve ego tatmini başlar. Ve bu arada anlamsız bir şekilde o nefretin, kinin arasında giden kadın bir anda kıymete biner. Yani erkeklerin o anki ruhsal durumu tam bir derin girdaptır.

Ruh aleminde büyük bir kaos yaşanır. Bu durumun pik noktası da eski kız arkadaşıyla yeni sevgilisini karşısında görünce başlar. Ve genelde de kontrolünü kaybeder. Bunun en önemli sebebi aşkından, sevgisinden çok erkeklik gururudur. Yaşanan durum onun gururuna dokunur. Farkındaysanız gece kulüplerinde çıkan kavgaların yüzde doksanı kız kavgasıdır. Bu bir üstünlük savaşıdır.

Her iki taraf da -eskisi, yenisi- kadına karşı daha üstün olduğunu ispat etmek ister ama genellikle bunu güçle, şiddetle gösterir. Tabii bu yaşla ve olgunlukla da alakalıdır. Sonuçta ilişkiyi hangi erkekle yürüteceğini kadın belirler, daima olmasa da genelde belki dışarıdan belli etmese de bilinçaltıdan gelen dürtüyle üstün olanı seçer.

Biz de Değişkeniz

Erkeklerin iç dünyasını anlatmak en az kadınları tanımlamak kadar zordur. Biz de kendi içimizde çok fazla değişkenlik gösteririz. Bu anlattığım erkek psikolojisi kafasında ilişkisini tam olarak bitirmemiş kısmı daha çok kapsıyor ama tabii ki tamamızınkini ifade etmez. Hatta belirli bir yaş grubunu için de sınırlayabiliriz.

Yoksa hiç yukarıda bahsettiğim gibi hareket etmeyen, daha doğrusu bunlara tenezzül etmeyen erkekler de var. Yaşanana saygı duyup bittikten sonra dönüp arkasına bakmayan. Ondan sonra kimin olduğunu umursamayan… Eski sevgilisinin adı geçince, sövmek, kötülemek yerine “Allah’ın selameti üzerine olsun” diyerek daima önüne, geleceğine bakan erkekler de var. Övünmek gibi olmasın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir