Çoraplarımız Hemen Kaçmasın

Biz bayanların en büyük sorunlarından değil midir çoraplarımızın çabucak kaçması.peki yok mu bunun çaresi ? çoraplarımızın kaçmaması için neler yapabiliriz ? daha uzun süre giymek için nelere dikkat etmeliyiz ?

1– Gün boyunca bacakların şeklini alan çoraplarınızı, tekrar eski formuna gelmesi için her akşam soğuk su ile yıkayın.

2– Kötü kullanım çorabın daha ilk giyişte kaçmasına sebep olur. Çorabı daha uzun süre kullanabilmek için yıkadıktan sonra serbest olarak kurumaya bırakın ve asla ütülemeyin.

3– En iyi kalite çorabın ömrü 3–4 haftaya kadar uzatılabilir.

4– Aynı çorabı eskiyene kadar sürekli giymek yerine, iki ya da daha fazla çift çorabı dönüşümlü olarak kullanın.

5– Çorabınızı giyerken dönük olmamasına, elinizdeki pürüzlerin, tırnaklarınızın, yüzüklerinizin çorabınıza takılmamasına; masa, koltuk, kapı kenarlarındaki kıymıklara değmemesine özen gösterin.

6– Çorabın elastikiyeti, naylon–lycra oranına bağlıdır. Lycra oranı fazla olursa çorap daha esnek olur. Yüzde 15–20 oranında lycra içeren çoraplar ideal esnekliktedir.

7– Çorabın ağ kısmında ek parça, topuk ve burun kısımlarında takviyeli olması, kaçma riskini azaltmaktadır. Çorabın ütülü ve bel lastiğinin iyi olmasına da dikkat edilmelidir.

8– Çoraplarınızı elde, ılık suda ve sabunla yıkayın, sıkmayın ve havlu üzerine sererek kurutun. Böylelikle uzun süre kullanabilirsiniz.

9– Çorabınızı giyerken, çorabın her iki bacağını elinizde toparlayın, çorabı burnuyla ayak topuğu tam yerleştirildikten sonra her iki dize kadar düzenli, yumuşak çekin. Asla tırnaklarınızı kullanmayın.leyditürk