Elma Sirkesi Nasıl Yapılır, Tarif !

Biliyoruz ki elma sirkesi sağlığımız için son derece faydalı bir doğal besin. Zayıflatıyor, güzelleştiriyor, vücudumuzu hem içten temizliyor hem de dıştan derimize berraklık ve güzel bir gerginlik sağlıyor. Elma sirkesinin faydaları bunlarla da sınırlı değil. Elma sirkesi koleterolü dengeliyor, saçları parlatıyor ve besliyor, parazitlere karşı vücudumuzu koruyor, Diyette ve zayıflama aşamasından bize olağanüstü faydaları oluyor. Elma sirkesinin en makbulü elbet de doğal olanı.

Kendi elma sirkenizi kendiniz yapın. Hem de evinizde ve kesinlikle doğal şartlar altında. Tam sağlıklı ve tam faydalaı elma sirkesi yapmaya ne dersiniz hanımlar. Hem kendi sağlığımız ve güzelliğimiz için hem de bütün aile bireylerimizin sağlığı için elma sirkesini evimizden eksik etmemeliyiz. Sitemizde zaten elma sirkesinin faydalarına ve zayıflatma konularına sık sık yer veriyorum. İstiyorum ki sağlıklı bir hayat sürelim ve daha doğal beslenelim.

Hadi bakalım evimizde elma sirkesini nasıl yapacağımıza geçelim.

Yıkanmış taze elmaları dört veya beş parçaya ayırarak cam bir kavanozu atın.İsteğe göre kabuklarınıda soyup icine atabilirsiniz.Üzerinede biraz soğuk su ekleyin(normal bir kavanoz için iki elma yeterli)yaklaşık bir ayda sirkeniz hazır.

Bundan sonra bir bardak suyun içine 1/4 oranında elma sirkesi eklenir.Sabahları elma sirkesiyle su karışımı içilirse hem insanı dinç tutar hemde sindirime faydalıdır.

Dişeti iltihabına karşı ağız sirkeyle çalkalanırsa ağrıyı giderir.Yemeklere katılan biraz elma sirkesi mideye çok faydalıdır.Böcek sokan yere elma sirkesi sürülünce kaşıntıyı ve şişmeyi önler.

Kolesterolü yükselen birisi hemen su- sirke karışımını içerse yarım saatte en fazla 1 saatte baş ağrısı geçer,ciltte güneş lekesi veya çil benzeri lekeler varsa su_sirke karışımı geceleri yüze sürülerek kullanılırsa belli bir zaman sonra lekeler büyük ölçüde kaybolacaktır…