Baharda güzellik trendleri

2008 ilk baharında güzellik…bu bahar nasıl olmalısınız.Doğal güzelliğinizi öne çıkaracak tekniklerle güzelleşin !Bu sezon podyum şovları, tüm yapmanız gerekenin doğal güzelliğinizi öne çıkaracak teknikler uygulamak olduğunu gösteriyor.Yalnızca mankenlere özgü olmayan bu teknikleri geliştirerek çarpıcı etkiler yaratabilirsiniz.

Mega dudaklar !

Krem bazlı uçuk tonda belirginleştirici bir kalemle dudak çevrenizi çizin. (Eğer açık tenliyseniz parlak uçuk pembe, buğday tenliyseniz içinde bronz ışıltılar barındıran bir tonu tercih edebilirsiniz.) Parmağınızla kalemin hafifçe dağıtın.

Çerçevenin içine de dudak renginizden biraz daha koyu bir parlatıcı ya da ruj sürün. Makyaj çantanızda fazlalık olmasını istemiyorsanız bir ucu belirginleştirici diğer ucu parlatıcı ya da ruj olan iki uçlu kalemlerden satın alabilirsiniz. Birini üst dudağınızı aydınlatmak için diğerini ise dudağınızın geri kalan kısmını renklendirmek için kullanın.

Unutmayın ki hiçbir parlatıcı ya da ruj kuru, çatlak dudaklar üzerinde bir mucize yaratmaz. Dudaklarınızı ölü deriden arındırmak için makyaj öncesinde temiz bir diş fırçasıyla nazik bir şekilde dudaklarınızı fırçalayın.

Dramatik kirpikler!

Gösterişli kirpikler gözlerinize çarpıcılık, bakışlarınıza ise derinlik katar; aynı zamanda makyaj rutininizi de kolaylaştırır. Belirgin kirpiklere sahip olduğunuzda gözlerinize gölge yapmaya gerek kalmaz.

Kirpiklerinizi limitleri zorlamak için, onları şekil vermenize yardımcı olacak bir kirpik kıvırma aleti kullanın. Profesyoneller, aletin ucunu saç kurutma makinesi yardımıyla ısıtarak etkisini artırabileceğinizi söylüyor.

Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra, kirpik diplerinizi göz kalemiyle belirginleştirmenizi ve son olarak da rimel kullanmanızı tavsiye ediyor. Bir çubuğa kağıt mendil sararak kirpiklerinizin diplerinden uçlarına doğru bir hareketle rimelin fazlalıklarını alabilirsiniz.

Kavisli kaşlar!

Cımbızın az değdiği biraz kalın ve kavisli kaşlar şimdi çok moda. Doğal makyajı tamamlayan bu görünümü bugünlerde pek çok kadın tercih ediyor.

Kalın kaşlara sahip olmanın en kolay yolu onları almayı bırakmaktan geçiyor aslında. Eğer kaşlarınızın kavisli bölümünde doğallığı bozan tek tük tüyler çıkıyorsa elbette cımbıza el atıp onları alabilirsiniz.

Eğer kaşlarınızı kesiyorsanız, kaşlarınızın burun kemiğine yakın olan kalın kısmı kırpmayın. Bu bölgedeki tüyler her zaman için daha uzun ve daha gürdür ve böylece kaşlarınız daha dolgun ve gösterişli görünür.

Eğer kavisiniz kaşınızın seyrek bölümündeyse, daha gür görünmelerini sağlamak ve kavisi belirginleştirmek için kaş farı ya da kalemi kullanabilirsiniz. Doğal bir görünüm elde etmek içir ince bir fırça yardımıyla kaşınızın rengine uygun bir pudrayı yumuşak darbelerle uygulayın. Son olarak kaşlarınızın düzgün durması için şeffaf bir kaş jeliyle onları yukarı doğru tarayın.

Kurtarıcı topuz!

Topuz, her kadına yakışan zamansız bir saç modeli. Her zaman övgüyle karşılanan topuz, yüzünüzü ve boyununuzu da gözler önüne serer.

Her ne kadar özenli topuzlar saça bir takım ilavelerle hazırlansa da evde kendi kendinize çok kolay bir topuz yapabilirsiniz.

Daha iyi bir sonuç elde etmek için, yeni yıkanmış saç yerine bir gün önce yıkanmış bir saçla topuz yapın. Bunun için öncelikle başınızı öne eğin ve saçınızı enseden uçlara doğru fırçalayın. Ardından lastik bir tokayla at kuyruğu yapın. Sonra kuyruğunuzu saat yönünde bükerek toplayın ve topuz tokalarıyla saçınızı sabitleyin.

Size küçük bir ipucu daha: Topuzunuzu yapmaya başlamadan önce saçınıza çok az sprey sıkın ve elbette topuzunuzu bitirdikten sonra da…
leyditürk.com