Bakımlı Olmak Zor Değil

bakımKim istemez ki her zaman en bakımlı ve en güzel olmayı. Siz şık olmayı çok mu zor sanıyorsunuz? Oysa çok ufak dokunuşlarla siz de çok şık ve güzel olabilirsiniz. Neyi, nerede ve nasıl giyeceğinizi bilin ve makyajınızı da ona göre yapın, gerisi kolay diyor Chanel’in tasarımcısı Karl Lagerfeld. Bu ekolün sözüne kulak verin!

“Bir kıyafeti, vücudunuza yakışırsa alın; askıda beğendiğiniz için değil.”

Çok beğendiğiniz bir çift pantolon için ölüyor olabilirsiniz ama kalçalarınızı büyük gösteriyorsa, yapılacak tek bir şey var; ondan uzak durmak! Bu kural, her şey için geçerli. Sadece üstünüzde güzel duranı alın; şimdi yakışmayan sonra da yakışmaz…

“Basit bir tişört, jean ve ceketin gücünü asla hafife almayın. Bu kombinasyon her zaman en şık olandır.”

Bir elbise her daim iyi bir seçimdir, evet, ama gün içinde oradan oraya koştururken rahatsız edici de olabilir. Kot pantolon ve tişört her zaman daha iyidir. Sade görünmemek için aksesuvarlarla kıyafetinizi zenginleştirebilirsiniz.

“Bir çok kadın makyajsızken harika görünüyor. Eğer iyi bir cildiniz varsa, ona sahip çıkın.”

Eğer gerçekten doğal bir güzelliğe sahipseniz, lekeleri veya kırmızılıkları saklayacak kapatıcıya da ihtiyacınız yok demektir. Rus süper model Sasha Pivovarova, güzellik sırrının “az makyaj” yapmak olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir