BU YILIN GELİN MODASI !

geiln modasıBu yılın gelin modası, gelin makyajı, gelin saçı ve gelinlik ile ilgili bütün haberler ! Bakalım bu yaz düğünlerde nasıl bir gelin bekliyor bizi ya da biz gelin olacaksak nasıl olmalıyız ?Gelin ve gelin modasına dair birkaç önemli detaya deyinmekle başlayalım söze :


Bu yaz evlenecek gelin adayları dikkat! Gelinliklerin ana unsuru dantel. Öyle ki, farklı türde dantellerin bir arada kullanıldığına bile tanık oluyoruz. Bu yılın gelinlik modasında her tarza uygun gelinlik bulmak mümkün. Ancak volanlı etekler, danteller ve duvakların dönüşü yaza damgasını vuruyor. Gelinlik denince akla ilk gelen markalar, modaevleri ve tasarımcılardan bu yaz neler var neler yok dinledik…

gelinAkay Gelinlik: Kişiye özel dikim hizmeti veren Akay’ın 2009 sezonu, 60 parçadan oluşuyor. Elegance koleksiyonunda danteller, fiyonklar, uzun kabarık etekler öne çıkıyor. Heykelimsi formların hâkim olduğu gelinliklerde swarovski ve kristal taşlar da kullanılmış. Simple Luxury ise dantel ve kumaşların farklı kullanımı ile daha çok sade gelinlere hitap ediyor.

Derishow Delight: Kişiye özel tasarımlar yapan Derishow Delight’ın öne çıkan bazı hazır modelleri de var. Örneğin ‘Yonca’ modelinin belindeki dört yapraklı yeşil yonca ve beyaz organze minik yapraklar dikkat çekiyor. Uzun tül eteği, gecenin ilerleyen saatlerinde içinden çıkarak, eğlenmeyi seven gelinlere hareket kabiliyeti de sağlıyor. ‘Orkide’ modelinin uçuşan ve sıradışı kesimli bir silüeti var.

Dilek Hanif: Bu yaz gelinliklerde inci veya çiçekler yerine silme kristal taş kullanılarak yapılan sıvama işlemeli tasarımlar öne çıkıyor. Vücudu saran bu tarz gelinlikler, basenden başlayan kabarık, volanlı eteklerle daha da çarpıcı hale getiriliyor. Sade ve vücudu saran gelinliklerde, bellerine veya omuzlarına oturtulan tek bir büyük çiçek detayı dikkat çekiyor.