Çalışan Kadın Nasıl Makyaj Yapmalı?

makyajÇalışan kadınlar iş yerine giderken nasıl bir makyaj yapmalı, saçları ve kıyafetleri nasıl olmalı? Çalışan kadınların iş yerine giderken yapacağı saç modeli, makyaj stili ve kıyafet seçimi son derece önemlidir. Abartıdan ve sadelikten uzak..Evet orta yolu bulmak zorundasınız. İyi ama nasıl?

İşyerine giderken, saçların mutlaka düzgün olması gerekir. Yoğunluktan kuaföre gidecek vaktiniz yoksa, size yakışan en doğal modeli bulup, evde kendi kendinize pratik saç modelleri yaratın. Saç düzleştirici kullanın. Saçınızın kabarmasını önleyecek ürünlerden yararlanın. Size yakışan birkaç doğal model bulduktan sonra her sabah onları uygulamak işinize gelecektir.

Saç bakımı yaptırdıktan ve sizin için en doğru saç kesimini yakaladıktan sonra, saçınıza kendi kendinize şekil vermeniz çok kolay olacaktır. Yaşlandıkça saçlar kurur ve yıpranır. Bu yüzden yaş ilerledikçe daha kısa modeller tercih edilmelidir. Kısa saçlar hem kolay şekil alır hem de insanı olduğundan daha genç gösterir.

Her bakımlı işkadını her sabah en az 15 dakikasını ayırdığı makyaj, iyi ve doğru yapıldığında kıyafet ve saçla bütünlük sağlar. Cilt bakımınızı düzenli yaptığınızda ve nemlendirici sürdüğünüzde, makyaj yapmak çok kolay olur. Zaten her kadın az çok makyaj yapmasını bilir. Bu yüzden aslında sürdüğünüz boya değil, cildinize yaptığınız bakım önemlidir. Çünkü sağlıklı görünen bir cilde makyaj yapmak çok kolaydır.

Doğal açık tonlar hata yapmanızı önler. Koyu ve ağır makyajlar ise işyerleri için hiç uygun değildir. Hafif kapatıcı, allık, maskara ve ruj görünümünüzü değiştirir. İşe giderken az da olsa makyaj yapmak size güven kazandırır ve işlerinizin yolunda gitmesine yardım eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir