DOĞAL BİR GÜZELLİK DOĞAL MASKELER

doğal maskelerCildin doğal bir güzellik kazanması ancak doğal beslenme düzeni ile mümkündür.Bunun yanı sıra doğal bakım da yine cilt güzelliği için önem taşır.Doğal maskeler de burda devreye girer ve cilde büyük yarar sağlar.Doğal maskelerden kastımız meyve ve sebzelerden elde edilen ve yüze tatbik edilen katkısız ev yapımı güzellik maskeleridir.Yalnız bu maskelerin de faydalı olması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.Her maske her cilde iyi gelmez.Doğal maskelerin uygulanmasında dikkat edilecek önemli noktalar ise şunlardır !

Doğal güzellik maskeleri uygularken :

*Önce cilt tipinizi belirleyin. Cildinize uygun meyve ya da sebzeyi seçin. Yapraklı sebzeleri kaynar suda 3 dakika bekletip süzün. Soğuyunca cildinizin üzerine yerleştirin. Diğer sebzeleri ise robotta püre haline getirin. Akmayacak kıvama gelince maskeniz hazır demektir.

* Maskeyi sürmeden önce cildinizi temizleyin. Çünkü kirli cilt maskeyi özümseyemez. Bunun için bir parça pamuğa temizleme sütünü döküp önce tüm cildinizi temizleyin, sonra ılık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

* Maskeyi göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün. Kesinlikle bir yere uzanıp kafanızdaki düşünceleri boşaltın. Çünkü bu pozisyon, vücudun gevşemesine yol açarak hem maskenin akmamasını hem de cildin maskeyi daha kolay özümsemesini sağlıyor.

* Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın. Aksi durumda maske cildinize zarar verebilir. Maskeyi temizlemek için ılık suya batırılmış pamukla cildinizi silip yıkayın ve havlu ile tampon yaparak kurulayın.