Doğal Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj yapmaktaki esas amaç bana göre kusurları örtmekten ziyade yüzdeki güzellikleri ön plana çıkarmaktır. Başarılı bir makyaj yapmak istiyorsanız öncelikle yüzünüzde nereleri ön plana alacağınıza karar vermelisiniz. Bana göre en güzel makyaj yüzde boya yokmuşcasına doğal duran, yumuşak makyajdır.İşte bu doğal ve sade güzelliği yakalamışsanız çok daha hoş görünürsünüz.

Peki doğal makyaj nasıl yapılır ?

Öncelikle şuna bir açıklık getirelim. Doğal makyaj nedir ?

Doğal makyaj, yumuşak renk tonları kullanılarak hafif vuruşlarla güzellikleri ön plana çıkarmaktır.

Ağır ve koyu bir makyaj kişiyi her zaman olduğundan yaşlı gösterir. Yüze yapmacık bir ifade veren ağır makyaj, yaşlı bir görünüm dışında çoğu zaman her ortama da uymaz. Örneğin günlük yaşamda çok yapmacık durur.

Her kadın genç ve güzel görünmek ister. Eğer siz de her daim genç, dinç ve güzel görünmek istiyorsanız, doğal makyaja yönelmelisiniz. Böylece yüzünüze daha yumuşak ve dingin bir güzellik verebilirsiniz. Üstelik uygulanması en kolay makyaj da doğal makyajdır.

Makyaja yaparken renk seçimi için öncelikle ten renginizi keşfetmelisiniz. Solgun ve renksiz bir cildiniz varsa şeftali tonlarını; sarıdan beyaza dönük açık ten renginiz var ise canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Fondöteninizi geceleri kullanmaya özen gösterin. Gündüz de kapatıcı kullanmadan yapamıyorsanız fondöten yerine tercihinizi şeffaf pudralardan yana kullanabilirsiniz.

Göz altı kapatıcılarını mutlaka ten renginize uygun seçin. Kapatıcının rengi teninizden ne çok fazla açık ne de çok koyu olmalıdır. Göz altlarınızdan sonra hafif birer dokunuşla göz kapaklarınıza da kapatıcı uygulayarak bütünlüğü tamamlayabilirsiniz.

Rimel olarak şeffaf ya da kahve tonlarını deneyebilir, buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

Allık içinse seçiminizi şeftali tonlarında, rujunuzu ise şeffaf parlatıcı ya da açık renklerden yapabilirsiniz. Eğer solgun bir görüntünüz yok ise allık kullanmayabilir onun yerine pembe ya da mat görünümlü kırmızı gibi canlı renklerde ruj tercih edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz canlılığı yakalamış olursunuz.