Doğal Yollarla Göğüs Dikleştirme

Göğüs sarkmasının çok nedeni var ama en önemli sebep genetik yatkınlık. Genetik kodlarınız kötüyse maalesef göğüsleriniz erken yaşta sarmaya yatkın oluyor. Sık sık kilo alıp verme, bir ansa sporsuz hızlı zayıflama, spor yapmama, hormonal dengesizliklikler, kaynar suyla duş almak ve sigara içmek sarkık göğüslerin başlıca nedenleri. Peki sarkık göğüsleri toparlamak ve dikleştirmek için ne yapmalıyız? Bilgeis Kadınca sizin için araştırdı.

Sarkmış göğüsleri toparlamak, dikleştirmek ve sertleştirmek için:

Spor yapmak ilk kural.

Göğüs bölgesine yönelik egzersizler yapın.

Kalsiyum ve C vitamini bakımından zengin beslenin.

Göğüslerinize mümkün olduğu kadar sıcak su tutmayın. Dayanabildiğiniz kadar soğuk ya da ılık suyla duş almayı alışkanlık haline getirin.

Göğüslerinizi buz ve Gobahis zeytinyağı ile ovun. Bunu her gün yapmalısınız. Buz masajı, göğüslerinizin diri kalmasını sağlıyor.

Eğer her şeye rağmen meme sarkmasından dertliyseniz estetik operasyon düşünebilirsiniz. Meme sarkmaları, meme dokusundan azaltma yapmadan ama meme dokusuna istenilen şekil verilerek ameliyat ediliyor. Meme asma yöntemi günümüzde çok sık kullanılıyor. Meme küçültme ameliyatlarında, memede ters T şeklinde bir iz oluyor. Bu tekniğin bir benzeri meme sarkmalarının düzeltilmesinde, azaltılmış izler yaratılarak kullanılıyor. Memenin şekline göre düz bir çizgi veya şampanya kadehine benzeyen bir izle meme toparlanıyor. Bundan sonra da meme cildini, meme dokusunu saracak şekilde üstü kapatılarak izlerde belirgin bir azalma sağlanıyor.

Eğer memede hacim kaybı varsa, yağ enjeksiyonu ve silikon protezler ile destek yapılıyor. Sadece sarkma varsa meme dikleştirme tekniğiyle ameliyat ediliyor. Meme büyükse, küçültme ameliyatı veya liposuction uygulanarak, memedeki fazla yağ alınıyor. Dr. Ayhan Okumuş, kadında bu sorunların birden fazla olması halinde farklı yöntemleri aynı seansta uyguladıklarını söylüyor. Kadınlar en çok da meme estetiği ameliyatlarından sonra his kaybı olup olmayacağını merak ediyor. Yeni yöntemlerin his kaybını azalttığını belirten Okumuş’a göre: Her ameliyat bölgesinde his kaybı olur, büyük kısmı da belli bir süre sonra düzelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir