Dumanlı Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

makyaj dumanlı gözBihter makyajı da denir. Dumanlı göz makyajı her zaman moda. Hem yapması kolay hem de görünümü muhteşem buğulu bakışlara siz de kolayca sahip olabilirsiniz. Dumanlı göz makyajını uygulamanın en kolay yolu göz kalemini kullanarak gözlere buğu vermektir. Bu makyaj videolarında kolayca anlayacak ve siz de dumanlı göz makyajı yapabileceksiniz.

ADIM ADIM DUMANLI GÖZ, BUĞULU BAKIŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR? En Kolay Tekniklerle..

1. Gözkapağına yağsız baz
Fardan önce göz kapağınıza “primer” denen yağsız bir baz sürmelisiniz. Böylece gün içinde göz kapaklarınızın yağlanıp, farın bozulmasını baştan engellemiş olacaksınız.

2. Göz kalemi uygulaması
Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Eğer mücevher tonlarında bir göz makyajı istiyorsanız, mürdüm, lacivert veya koyu yeşil bir göz kalemi kullanın.

Dumanlı göz makyajı için eyeliner kullanmayın. Göz kalemi gerekli yerlerde dağıtılıp, buğulu bir ifade vermek için çok uygun bir seçimdir.

3. Dağıt ve yay!
İşte esas noktaya geldik! Bir aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı doğru dağıtın. Birkaç ufak aplikatör darbesi yeterlidir. Abartıp, tüm göz kalemini yaymayın.

4. Alt kirpikleri boyuyoruz
Daha önce kullandığınız kalemle gözlerinizin içine çizgi çekin. Sürme de kullanabilirsiniz. Sonra kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi boyayın. Kalın bir şekilde farı uygulayabilirsiniz. Kalem kesin çizgiler yaratacağından, far uygulamak dumanlı bir görünüm için daha uygundur.

5. Son dokunuşlar
Farla işiniz henüz bitmedi. Üst göz kapağınızın kalemi yaydığınız yerlerine farla küçük dokunuşlar yapın. Hatta göz pınarlarınıza doğru çok hafifçe farı sürün.

6. Rimel ve bitti!
Hacim veren bir maskara ile kirpiklerinizi bolca rimelleyin. İşte bitti bile!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir