En Kolay Cilt Bakım Sırları

Zamanınız mı yok? Vaktiniz dar, bakımlı olmak istiyorsunuz ama üşengeçsiniz. Hemen olsun istiyorsunuz. Cilt bakımına yeterince zaman ayıramıyorsunuz. Ama aynı zamanda bakımlı cilt de istiyorsunuz. O halde, en kolay ve temel cilt bakım bilgileriyle kısa sürede çok zaman harcamadan ve yorulmadan cilt bakımı yapabilirsiniz. Cilt bakımı için, kolay, ucuz, etkili, kısa sürede yapılan bakım rutini belirleyin ve siz de her zaman bakımlı bir cilde sahip olun. Bakımlı kadın olmak zor değil. Bakımlı ve güzel bir cilt için yapmanız gerekenler;


izmir escort

Temel kural güneşe maruz kalmamak. Her zaman güneş bakım ürünleri kullanın. Cildinizi güneşten koruyun. Cilt lekeleri, çiller, güneş lekeleri, kahverengi lekeler, doğum lekeleri, koyu renkli halkalar sizi yaşlı, yorgun ve bakımsız gösterecektir. Bunun önüne geçmek, sorunu çözmekten daha kolaydır ve ucuzdur. Yapmanız gereken şey güneşten koruyucu kremler kullanmak. Güneşe direkt maruz kalmamak. Hepsi bu. Cildinizi güneşten koruyun.

Cildiniz daima tertemiz olmalı. Temiz cilt bakımlı olmanın ilk kuralıdır. Bunu yapmaksa çok kolaydır. Cilt tipinize uygun bir temizleme ürünü bulup, her sabah ve her akşam kullanmanız yeterlidir. Böylece gözenekleriniz tıkanmaz, siyah nokta ve sivilce problemi de yaşamazsınız. Ayrıca haftada bir kez peeling de yapmalısınız. Ölü deri ve kirden arınmış cilt her zaman bakımlı ve ışıl ışıl görünecektir.

Bol bol su tüketin. Günde en az 1 litre içme suyu için. Çay ve kahve gibi içecekler suyun yerini tutmaz. Su içmelisiniz. Su içerek cildiniz parlak ve canlı olmalısını sağlayabilirsiniz.

Bakımlı cilt beslenmeyle yakından alakalıdır. C vitamini, yeşil yapraklı sebzeler, yoğurt tüketmek cildinizi içeriden beslemenizi sağlar. Sigara içmek cildinizin kurumasına ve sağlıksız bir görünüm kazanmasına neden olur. Bu durumda yapılacak şey sigaradan ve sigara dumanından uzak durmaktır. Uzun vadede sağlıklı bir cilt için bu kilit kuraldır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir