Evde Saç Nasıl Boyanır?

saç.Özellikle son dönemde artan saç boyaları ve alternatifleriyle saç boyamak artık çok kolay. Saçımızda özel işlemler istemiyorsak artık kuaförlere o kadar para vermek anlamsız… Saç boyamasında izlenecek yöntemlerle kuaför kadar iyi boyayabiliriz saçlarımızı.Saç boyası seçerken kaliteli bir boya seçin.

Saç renginizin size yakışması için özellikle ten ve göz renginiz önemlidir. Esmer tenli ve doğal saç rengi koyu olan bayanlar açık renkleri tercih etmemelilerdir. Bu bayanların tercihlerini genellikle kahve, karamel tonlarında kullanmaları daha uygundur. Ayrıca bu yılın gözdesi kızıl ve kırmızı da bu bayanlara yakışabilir. Fakat kızıl yapısı gereği boyalar içinde en çabuk akandır ve cila gerektirir. İddaayı seviyorsanız tabiki siyah sizin gözdeniz olacaktır.

Fakat siyah boyada unutulmaması gereken bişe vardırki dönüşümü zordur ve ilerde başka saç rengi kullanmak isterseniz saçınızı bi kaç aşamadan geçirmeniz gerekir. Buda saçınıza zarar verebilir.İddaalı olabilirsiniz ama lütfen esmer bayanlar tercihinizi platinden yana kullanmayın. Buğday ten rengine sahip bayanlara saru, bal köpüğü, akaju ve bu yıl oldukça moda olan hürrem saç rengi oldukça yakışacaktır.Beyaz tenlilerin saç seçimi daha rahattır. Bu bayanlara hemen her renk gider.

Bu noktada gözler devreye girer ve onları ön plana çıkartıcak renkleri seçmek daha uygundur.

Gelelim boya uygulamasına. Aradığımız rengi tam olarak bulamadıysak 2 rengi karıştırabiliriz. Boyaya başlamadan önce alın ve kulaklarımıza krem veya vazalin sürersek bulaşan boyayı temizlemesi rahat olur. İnce tarak yardımıyla saçımızı bölümlere ayırmalı ve boyamaya diplerden başlamalıyız. Boyanın her yere eşit dağılması dalga dalga görünüm olmaması için önemlidir. Boyayı bekleme süresi 30-35 dakikadır fakat daha fazla beklersek renk olduğundan koyu tutar.

Çok beklemek saça zarar verebilir. Saçımızı yıkarken şampuan kullanmadan suyla iyice akıtmalı ve saç kremini eksik etmemeliyiz… Saç rengimiz ve saç sağlığımız için kremler yardımcı olacaktır.

Emra Nur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir