Evinizde Bedavaya Güzelleşeceksiniz Kolayca

Eyvah Yine Mi Çil ve Lekeler !

Yaz geldi.güneş iyiden iyiye ben buradayım demeye başladı.tabi ki onunla beraber onun zararlı etkileri de…

Her ne kadar öğlen 12 ile öğleden sonra 16 arası güneşe çıkmayın desek de yine de çıkmadan duramıyorsunuz değil mi ? zaten gündelik hayat sürdüğü sürece sürekli güneş ile karşı karşıya olduğumuz bir gerçek.eh o zaman da çil ve güneş lekelerine karşı hassas olan yüzler başlıyor yine gölgelenmeye.

gerekleri tedbirleri almadınız ya da aldınız ama etkili olmadı ve yüzünüzde çiller ve güneş lekeleri oluştu.üzülmeyin güzellik ve bitki uzmanı Suna Dumankaya yardımları ve tavsiyeleriyle her zaman yanımızda.

Suna Dumankaya güneş lekeleri için yoğurt ve kabarta tozunu öneriyor.Güneş lekeleri için kışın işlem yapılır diyen Dumankaya 1 çorba kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı kabartma tozunu karıştırarak 1 saat bekletin ve daha sonra peeling şeklinde soyun, bu lekeleri kusturacak diyor.ayrıca güneşe çıkarken güneş koruyucusu kullanmanın da önemli olduğunun altını çiziyor.

Yüzde oluşan çiller içinse Keten tohumu Uygulamasını anlatan Suna Dumankaya Keten tohumunu kaynatın, suyu ile cilde masaj yaparak çillere ve lekelere maske olarak uygulayın diyor.

Kirpik ve Saç Bakımı İçin Suna Dumankaya Tavsiyeleri

Suna Dumankaya saçlarının sağlıksız olduğundan şikayet eden ya da kirpiklerinden muztarip olanların yine yardımına koşuyor.verdiği doğal,sağlıklı ve pratik güzellik önerileriyle her zaman biz kadınlar için bildiklerini paylaşıyor.

Sizler de eğer kirpiklerinizden ya da saçlarınızdan dolayı sorun yaşıyorsanız Suna Dumankaya tavsiyelerini dikkate alın.

kirpikleriniz uzamıyor mu o zaman işte öneri : Bir kahve fincanı zeytin yağında, bir tutam ceviz içi ve fındığı benmari usulü eritin. Fındık ve ceviz kararınca yağı süzüp yatmadan önce kirpiklerinize sürün.
Dökülen kirpiklerin dökülmesini engellemek için ise :10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin.

Gelelim saçlarınıza.her kadının hayalidir sağlıklı,güçlü ve parlak saçlar.eğer sizin saçlarınız ince telli ve zayıfsa : Her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere; Hint yağı, lavanta, defne, menekşe, zeytinyağı, kekik yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve kuru mayayı karıştırın.Saçlarınızın parlaması için bu karışıma elma sirkesi de ekleyin.

Saçlarınızı streçle sarıp 2 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kere bu işlemi tekrarlayın.

Suna Dumankaya İle Her Soruna Bir Çare !

Saçlarınız mı dökülüyor, ya da kısalığından mı şikayetçisiniz,veya cildinizle ilgili sorunlarınız mı var üzülmeyin ! Suna Dumankaya verdiği güzellik tavsiyeleriyle sizleri bütün güzellik sorunlarınızdan kuratacak.

Saç dökülmesine karşı ne yapabilirim ? işte cevabı :Haftada bir gün bira mayası ile bir tatlı kaşığı meyve suyunu karıştırıp için.

İki çorba kaşığı iyi zeytinyağına, eşit miktarda üç damla kekik yağı, biberiye yağı, limon yağı karıştırın. Bir yumurta sarısı ekleyip bu karışımı saç diplerine boya sürer gibi sürün. Naylon ve eşarp sararak en az bir saat kalsın saçta. Isırganı ve lavantayı, çay gibi demleyerek bu karışımla saçınızı tarayın.

Belirginleşmiş cilt gözeneklerim var ne yapmam gerekiyor ? Maden suyunu buzkabına boşaltıp, üzerine yarım limon sıkın. Yatarken temiz cilde limon sürerek yatmayı da deneyin.

Daha çabuk uzayan saçlara sahip olmak için ne yapmalıyım ? Saçlarının uzaması için önce dengeli beslenmeniz gerekiyor. Saçlarınızı kimyasal maddelerden uzak tutmalısınız. Bir avakado yarısını, iki adet bıldırcın yumurtasını, iki çorba kaşığı susam yağını karıştırın ve saçlarınıza boya sürer gibi sürün.

Saçınızı strech filmle sarın ve iki saat bekletin. Biberiyenin faydasına gelince, çay gibi demleyip, suyunu saç diplerine friksiyon yaparak yedirirseniz, kepek sorununu giderir.