Göz Altı Morluklarını Kapatma Makyajı

2016-gumus-mavi-far-makyajGöz altı morluklarını kapatmak için nasıl göz makyajı yapılmalı? Pek çok kadının ortak sorunu göz altlarının mor oluşu. Göz altlarında oluşan morluklar makyajla kapatılabilir. Yüz makyajınızı tamamlamak ve tam bir göz makyajı yapmak için önce göz altlarınızda oluşan morlukları kapatın. Mor halkaları ve mor renkleri kapatmak için nasıl makyaj yapmanız gerektiğini size makyaj uzmanı uygulamalı olarak gösteriyor. Uygulamalı göz altı makyajı sayesinde siz de göz altı makyajını öğreneceksiniz. Böylece göz altı morluklarınızdan da kurtulacaksınız.

Adım adım göz altı morluklarını gizleme ve kapatma makyajı uygulaması

Göz altı halkalarını gizlemek için bize gereken ilk makyaj malzemesi concealer. Türkçe karşılığı kapatıcıdır. Göz altı için uygun bir concealer kapatıcı olması gerekir. Ten renginizle de uyumlu olmalıdır. Likit ya da stick fazda pek çok concealer kapatıcı bulunmaktadır. Seçeceğiniz concealer renk olarak cilt tonunuzdan bir ton koyu olmalıdır.

Göz altındaki morlukları ve koyu renkli halkaları tamamen yok etmenin yolu:

Bütün makyözlerin kullandığı ortak makyaj hilesi; color corrector paletleri kullanmaktır. Color correctorlar, ciltteki farklı tonların kontrast renkleridir ve bunları sürerek istenmeyen renkler yok edilebilir. Piyasada bu ürüne ulaşmak çok kolay değildir, ancak elinizle çok rahat yapabilecek bir üründür.

Not: Göz altına sürülecek concealer, gözün yalnızca mor ve iç kısmına sürülmelidir. Dış kısma sürülen concealer, mimik çizgisi yaratmaktan başka bir işe yaramaz.

Uygulama Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir