Kırışıklıklar Doğal Bakımla Azalabilir

Kimi insan kendisiyle barışık olur veya olaya daha felsefik yaklaşır ve kırışıklıkları dert etmez. Ama özellikle biz bayanlar yaşlanmaktan korkarız ve yüzümüzde her gördüğümüz kırışıklık moralimizin bir hayli bozulmasına sebep olur. Artık yaşlandık moduna girer ve enerjimizi yitiririz.

Yüzümüzde oluşan kırışıklıklar bu denli moralimizi bozuyorsa o zaman onlardan kurtulalım. Kırışıklıkları gidermek için sıkça duyduğumuz cerrahi operasyonlar var tabi. Fakat bu operasyonlar etkili olsalarda tekrarlanması gereken operasyonlar. Hem o kadar paramız yok hem de operasyona girmek istemiyorsak başka alternatiflerimizde var. Bir çok markanın çıkardığı yaşlanma karşıtı kremler düzenli kullanımda gerçekten etkili oluyor.

Belirli yaş aralıklarına göre ayrılmış bu kremler gece- gündüz uygulamalarıyla kırıkşıklardan düzenli kullanımda kurtulmamıza yardımcı oluyor. Fakat doğal bir çözüm istiyorsanız yüzünüze düzenli salatalık uygulaması yapabilirsiniz. Salata kabuklarını veya salatalığı kırışıklık olan bölgede bekletin.

Yumurta akıda düzenli kullanımda kırışıklıklara iyi gelir. Yumurta akının içine bal koyarsanız buda cildinizin beslenmesine yardımcı olacaktır.Zeytinyağı herşeyde olduğu gibi kırışıklıklarla mücadelede yine etkili bir silah. Yumurtayla zeytinyağı karışımı uygulamak yine faydalıdır.

Göz çevresi için yaş maya,süt,bal karışımı aynı oranda birleştirilip uygulanırsa yararı olur. Bu tarz maskeleri düzenli uygulamalı ve ortalama 20 dakika bekletmeliyiz. Bunun dışında yüzümüze ellerimizle yüz egzersizleri yapmak iyi gelir. Yüzümüze krem uygularken hep yukarı doğru yaydırın kremi ve yüzünüzü gererek yapın bu işlemi.

Kremi uygularken yüzünüzü aşağı doğru sarkıtmamaya özen gösterin. Sağlıklı beslenin ve her zaman pozitif olun. Aslında geç yaşlanmanın en güzel formülü hayata mutlu bakmaktır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir