Kış Sezonunda Moda Renkler

kış modasıKış yaklaştı ve artık yazlıkları yavaş yavaş kaldırıp yerine kışlıkları çıkarmanın vakti geldi.Bu kışın favori renkleri ve desenlerine göz atmaya ne dersiniz hanımlar ?

Bu sezon kırmızı gibi mor ya da turuncu gibi cıvıl cıvıl renlere yine aşina olacağız.Koyu tonlar her ne kadar sonbahar ve kış sezonuyla bütünleşmiş olsa da kışın canlı renkler de adından söz ettiriyor. Kırmızı, turuncu, mor, yeşil tonları her yerde görmemiz mümkün olacak.

Siyah ne olursa olsun asla vazgeçilmez bir kış rengi . Tedepeden tırnağa siyah stil, dore aksesuvarlar ve uzun zincirlerle farklılaşabilir.

En sevdiğiniz desen ekose çocuksu havasından sıyrılıp, eteklerde oldukça sık kullanılıyor.

Modacılar maskülen tasarımlardan vazgeçemiyor. Vücuda oturan ceketler ve yelekler ile fırfırlı bluzlar bu tarzın vazgeçilmezlerinden.

Doğal tonların hakimiyetindeki etnik desenler ve aksesuvarlarla zenginleşen country tarzı yeni sezonda da kullanılıyor. Kilim desenleri, püsküller ve retro desenleri uzun çizmelerle tamamlanıyor.

İri taşlı veya metal aksesuvarlı modellerin yanı sıra büyük aplikeli tasarımlar da son derece çarpıcı görünüyor. Geçen sezonun zarif süslerin yerine bu kış dekoratif detaylar ön plana çıkıyor.

Kışlık kıyafetlerde asimetrik yakalar, abartılı kollar ve geniş kesimlerle iddialı görünüm yalaşanıyor.

Yazın minik çiçekleri kışın gelmesiyle birlikte yerini soyut ve iri figürlere bırakıyor.

Dantel bu sezon oldukça revaçta. Danteli koton kumaşlar ve sportif parçalarla birlikte kullanmak da çok moda.

2008-2009 kışında etekler mini ya da diz boyunda, çan şeklinde olacak. Yine A kesimli kiloş etekler de oldukça moda. Pantolonlar ise, bol paçalı ve yüksek bel moda. Bunları renkli trikolar ve sezonun gözde botlarıyla kullanabilirsiniz.

iVillage